אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלפים נהרגו ברעש אדמה בהאיטי צילום: אי פי איי

אלפים נהרגו ברעש אדמה בהאיטי

רעידה בעוצמה 7 בסולם ריכטר פגעה במדינה הענייה שבקריביים, ולפי דיווחים - רבים נקברו תחת ההריסות. חשש לבתו של אייבי נתן

13.01.2010, 10:33 | סוכנויות הידיעות וענת שלו, ynet

"תוהו ובוהו, מאות ואלפי הרוגים, סוף העולם": כך תיארו עדי ראייה את תוצאות רעש האדמה החזק, בעוצמה של 7.0 דרגות לפחות בסולם ריכטר, שפקד הלילה (יום ד') את האיטי. לפי הדיווחים, בניינים רבים קרסו, בהם גם ארמון הנשיאות. אזהרה מפני צונאמי פורסמה להאיטי, וגם למדינות הסמוכות: איי בהאמה, הרפובליקה הדומיניקנית וקובה, אך בהמשך בוטלה. שגריר האיטי בארצות הברית אמר כי מדובר ב"אסון גדול", ו-וושינגטון כבר הודיעה כי תשלח סיוע. ככל הנראה מדובר ברעידת האדמה החזקה ביותר שפקדה את האזור ואת המדינה הענייה ביותר בחצי הכדור המערבי.

עמוס רדיאן, שגריר ישראל ברפובליקה הדומיניקנית, שאחראי גם על ענייני ישראל בהאיטי, אמר ל-ynet כי לא ידוע על ישראלים שמבקרים שם כעת, וציין כי אנשים מהארץ אינם נוטים להגיע להאיטי. רדיאן עדכן כי ברפובליקה הדומיניקנית, שגם בה הורגשה הרעידה, לא היו נפגעים בנפש כלל.

לפי שעה עדיין אין דיווחים רשמיים על מספר הנפגעים או על הנזק שנגרם, אך לפי ידיעות המגיעות מהאיטי - בית חולים קרס, בניינים נוספים ניזוקו קשות, ורבים נקברו תחת ההריסות. עובד סיוע בבירה פורט או-פרינס תיאר את המצב בה כ"כאוס", ואמר כי יש חשש שאלפי אנשים נהרגו ברעידה, שנמשכה יותר מדקה. גם מחלקת המדינה האמריקנית הודיעה כי לפי מידע שהתקבל אצלה, יש הרוגים רבים במדינת האי.

חשש לבתו של אייבי נתן

גם כמה ישראלים מתגוררים בהאיטי, אחת מהם היא שרונה אלסייה, בתו של לוחם השלום אייבי נתן ז"ל, שבני משפחתה בישראל עדיין לא הצליחו ליצור עמה קשר. המשפחה פנתה למשרד החוץ בירושלים.

דורלי שוורץ, בת-דודתה של שרונה מנסה ליצור קשר עמה - אך הדבר אינו אפשרי מפני שווי הטלפון במדינה קרסו. "דיברתי עם חדר המצב במשרד החוץ והם אמרו שיהיו איתי בקשר ברגע שיהיה איזשהו מידע", סיפרה שוורץ ל-ynet.

שרונה אלסייה (לשעבר נתן), מתגוררת בהאיטי מזה מספר שנים עם בעלה. אחד מילדיה מתגורר בארץ ושלושה חיים בארצות-הברית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות