אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בריטניה: קנס של חצי מיליון ליש"ט על אובדן מידע צילום: בלומברג

בריטניה: קנס של חצי מיליון ליש"ט על אובדן מידע

הבריטים נאבקים בתופעת רשלנות המידע בממלכה: בעקבות שורה של מקרים שבהם מידע רגיש דלף או אבד, באפריל ייכנס לתוקפו חוק המטיל קנסות גדולים על ארגונים שלא יאבטחו כיאות את המידע שברשותם

13.01.2010, 15:30 | יוסי גורביץ
הממשלה הבריטית יוצאת למלחמה בתופעת הטיפול הרשלני במידע רגיש: שר המשפטים הבריטי ג'ק סטרו חתם על חוק חדש המאפשר להטיל קנסות כבדים על ארגונים שיאבדו מידע. החוק, המחמיר מסוגו בעולם, ייכנס לתוקפו בתחילת חודש אפריל. כך מדווח אתר הבי.בי.סי.

החוק החדש יאפשר להשית קנסות בגובה של עד חצי מיליון ליש"ט על ארגון שיאבד מידע, אם כי הרשות הממשלתית שתחליט על הקנס – נציבות המידע – תתחשב במגוון שיקולים כגון גודל המידע שאבד, חוסנו הכלכלי של הארגון שאיבד את המידע, חומרת האובדן ואם נבע מרשלנות או מקרה.

בבריטניה התרבו בשנים האחרונות דליפות המידע ופריצות למאגרי מידע: 160 חדירות למאגרי מידע התרחשו בה בין נובמבר 2007 לאוגוסט 2008. בין השאר איבדה הממשלה את נתוניהם של 84,000 פושעים ושל כ-10,000 מודיעים משטרתיים. לאחרונה איבד קצין בכיר בחיל האוויר לפטופ שבו מידע מסווג רב. הדליפות הבלתי פוסקות גררו ביקורת קשה מצד האופוזיציה, שהאשימה את הממשלה בחוסר אחריות.

נציב המידע של בריטניה, כריסטופר גרהאם, אמר שמטרת החוק היא להרתיע את הארגונים המרכזים בידיהם מידע רגיש, והביע תקווה שבעקבות החוק הארגונים יקפידו מעתה הקפדת יתר על בטיחות מידע; לדבריו, הוא לא יהסס להפעיל את מלוא הסנקציות שבחוק כנגד חברות רשלניות.

חוק מאגרי המידע הראשון נחקק בבריטניה ב-1984, אלא שאז היו בממלכה המאוחדת הרבה פחות מאגרי מידע, ודליפתם היתה מסוכנת פחות. החוק תוקן ב-1998 וכעת תוקן שוב.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות