אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המקוואות לא זכאים להחזר מס על הסולר? גם הרכבת לא צילום: אלכס קולומויסקי

המקוואות לא זכאים להחזר מס על הסולר? גם הרכבת לא

ועדת הכספים דחתה את הארכת צו הבלו המעניק החזרי מס על הדלק לגופים מוסדיים, בעקבות תלונה כי הוא מפלה לרעה את המועצות הדתיות

13.01.2010, 12:08 | תומר אביטל

חבר הכנסת אורי אריאל (האיחוד הלאומי) פנה היום (ד') אל יו"ר ועדת הכספים משה גפני בבקשה לעכב את הארכת צו הבלו על הדלק. ח"כ אריאל טוען, כי הצו מפלה לרעה את המקוואות שמשלמים מחיר מלא על הסולר שמשמש אותם, בעוד שארגונים אחרים, כמו אונר"א ורכבת ישראל, מקבלים זיכוי על אותו הסולר.

במכתב ליו"ר הוועדה מציין ח"כ אריאל, כי בשעתו תוקנה תקנה תקציבית אשר שיפתה את המועצות הדתיות המפעילות מקוואות נשים בהוצאות הסולר אך בשנת 2009 רוקנה התקנה מתקציבה בעקבות, לדבריו, לחץ של משרד האוצר.

בעקבות הפנייה, החליט יו"ר ועדת הכספים, ח"כ משה גפני, לא להעלות את הצו להצבעה עד שתיקבע "מדיניות עקבית בנושא זה". ח"ג גפני הוסיף, כי "אני לא מבין מדוע אין מדיניות אחידה". התקנה תשוב לדיון במשרד האוצר ורק כשתמצא פשרה ישוב הנושא לדיון בוועדת הכספים.

כיום המדינה מעניקה פיצוי למוסדות ציבוריים על עליית מחיר הדלקים בישראל, לעיתים בגובה מיליוני שקלים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

9 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

9.
למגיב 4 - אתה דווקא מבין יפה מאד.....
המועצות הדתיות מייצרות הכנסה ניכרת ל: שני רבני ערים (אחד כוזרי ואחד טליבאן - שיהיה איזון) ראש המועצה הדתית סגן ראש המועצה הדתית מזכיר המועצה הדתית הבלנית האחראית על המקווה עוזרת הבלנית. בעקיפין הנ"ל ו/או חלק מהם מייצרים הכנסה גם ל: יבואני רכב/חברות ליסינג חנויות ביגוד (אתה יודע כמה עולה שמלה של רב??) ספקי ציוד משרדי ספקי סלולר ו/או שירותי טלפוניה תחנות דלק מוסכים ו/או שאר בעלי מקצוע כנראה שזה מה שהחזיק את הכלכלה הישראלית במצב איתן בזמן המשבר האחרון - בניגוד לארה"ב ושאר מדינות אנחנו בכלל לא היינו צריכים להגדיל את ההוצאה הציבורית כדי ל"המריץ" את המשק - היא כבר גדולה די והותר (אם כי לא בתחומים הנכונים....)
לא רועה וןלא חשבון  |  13.01.10
לכל התגובות