אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הצרות חוזרות לסוסייטה ג'נרל: פירסם אזהרת רווח לתוצאות הרבעון הרביעי צילום: בלומברג

הצרות חוזרות לסוסייטה ג'נרל: פירסם אזהרת רווח לתוצאות הרבעון הרביעי

האנליסטים ציפו לרווח של כמעט מיליארד יורו אך הבנק ירשום "רווח זעום" כהגדרתו בשל חשיפה לנכסים רעילים

13.01.2010, 12:06 | סוכנויות הידיעות

סוסייטה ג'נרל פרסם אזהרת רווח בה הוא צופה "רווח זעום" ברבעון הרביעי של 2009 לעומת ציפיות האנליסטים לרווח נקי של 960 מיליון דולר. הסיבה לרווח הזעום הוא הפסד של 1.4 מיליארד יורו מנכסים רעילים אליהם חשוף הבנק, נכסים שקיזזו את יתרת הפעילות של הרווחית של הבנק.

ההודעה משמשת כתזכורת לכך שהחשיפה לנכסים רעילים ממשיכים להשפיע על תעשיית הבנקאות העולמית. הבנק הצרפתי דיווח שההשפעה של הנכסים הרעילים כללה מחיקות ערך על התחייבויות פיקדונות (CDO) על אג"ח מגובות משכנתאות, ושינויים בעדכון לשווי שוק של עסקאות החלף אל חדלות פירעון (CDS).

בעוד שמחלקות הקמעונות והבנקאות הפרטית רשמו ביצועים טובים ברבעון הרביעי, ההכנסות ממחלקת ההשקעות הבנקאיות היו נמוכות יותר. התוצאות "יכולות לפגוע במניות מכיוון שמדובר בהפתעה שלילית, אך בשורה התחתונה העסק במצב טוב", אמר אחד האנליסטים המקומיים.

 

סוסייטה ג'נרל הוא הוא הבנק השני בגודלו בצרפת במונחי שווי שוק שעלה לכותרות ב-19 בינואר 2008, אז גילו בבנק כי סוחר בשם ג'רום קרווייל מחזיק בפוזיציות פתוחות ולא מגודרות. במשך שלושת הימים עד שהן נסגרו הפסיד הבנק 4.9 מיליארד דולר - ההפסד הגדול ביותר שרשם אי פעם בנק כתוצאה ממסחר בניירות ערך.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות