אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מיטרוניקס מצאה דרך לתגמל את הקיבוצניקים: אופציות פנטום לקיבוץ יזרעאל ב־60 מיליון שקל

מיטרוניקס מצאה דרך לתגמל את הקיבוצניקים: אופציות פנטום לקיבוץ יזרעאל ב־60 מיליון שקל

הקיבוץ, בעל השליטה ביצרנית הרובוטים לניקוי בריכות, ביקש מהחברה להמיר את האופציות שהקצתה לארבעה עובדים בכירים לאופציות פנטום מ"טעמים אידיאולוגיים"

14.01.2010, 08:24 | נעמה סיקולר

חברת מיטרוניקס תעניק לבעל השליטה בחברpה (70%), קיבוץ יזרעאל, אופציות פנטום כתגמול לארבעה עובדים בכירים, חברי הקיבוץ, במקום לתגמל את העובדים באופן ישיר. אסיפת בעלי המניות של מיטרוניקס אישרה שלשום את העסקה להענקת אופציית פנטום בשווי של כ־60 מיליון שקל לקיבוץ יזרעאל. המימוש יתבצע בשלוש מנות שנתיות: המנה הראשונה (25%) שנתיים ממועד ההקצאה, המנה השנייה (25%) לאחר שלוש שנים, והמנה השלישית (50%) ארבע שנים מיום ההקצאה.

מיטרוניקס, יצרנית רובוטים לניקוי בריכות, הסבירה בדיווחיה לבורסה כי קיבוץ יזרעאל, בעל השליטה בחברה, החליט משיקולים כלכליים ואידיאולוגיים שאין לו עניין בהענקת אופציות לעובדים הבכירים מטעמו בחברה. הקיבוץ פנה למיטרוניקס וביקש כי תמיר את הקצאת האופציות הרגילות לבכירים לאופציות מסוג פנטום, המוענקות על פי אחוז מערך החברה ביום המימוש.

מיטרוניקס תבצע הקצאה רעיונית של אופציות המהוות 0.063% מהון המניות, וכך, היא מציינת, תוכל לשמור על עקרונות התגמול לבכירים, גם כאשר מדובר בעובדים חברי קיבוץ.

עסקת הקצאת האופציות מלמדת על היקף התשלומים שמעבירה מיטרוניקס לקיבוץ יזרעאל בגין כוח האדם בחברה. על פי הסכם משנת 2004, מעניק הקיבוץ למיטרוניקס שירותי כוח אדם למשך שמונה שנים: 44 עובדים חברי קיבוץ, בהם שני נושאי משרה בכירים ושבעה מנהלי מחלקות ופרויקטים. כמו כן מעמיד הקיבוץ עובדים נוספים לפי צורכי החברה בהיקף של עד 15% מהעובדים הזמניים במיטרוניקס בכל רגע נתון. עלות העסקת חברי הקיבוץ הסתכמה בשנת 2008 ב־8.5 מיליון שקל.

בנובמבר האחרון החליטה החברה להוריד ב־40% את מחיר מימוש האופציות שהעניקה לעובדיה מ־7 שקלים ל־5 שקלים, ובכך קירבה את האופציות לכסף. לאחר מכן הודיעה החברה על תוכנית אופציות חדשה, במסגרתה קיבל המנכ"ל יובל בארי כ־136.3 אלף אופציות בשווי מוערך של כ־79 אלף שקל ו־21 עובדים בכירים אחרים קיבלו כ־476.5 אלף אופציות בשווי של כ־465.4 אלף שקל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות