אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
איי.טי.אל נכנסת למו"מ למכירת פעילותה לרדסטון צילום: אסף שילה ישראל סאן

איי.טי.אל נכנסת למו"מ למכירת פעילותה לרדסטון

יצרנית המוצרים הצבאיים חשפה את זהות החברה שהגישה הצעה לרכישת הפעילות ב־35 מיליון דולר

14.01.2010, 08:28 | רחלי בינדמן

יצרנית המוצרים האלקטרו־אופטיים לתעשיות הביטחוניות, איי.טי.אל, חשפה אתמול את זהות החברה האמריקאית שהציעה לרכוש את פעילותה. מדובר ברדסטון קפיטל (Redstone Capital), חברת השקעות המתמחה בתחום הביטחוני ומחזיקה, בין היתר, במניות ארבע חברות תעופה וחלל. עד כה השקיעה רדסטון כ־500 מיליון דולר בחברות.

איי.טי.אל דיווחה לראשונה בחודש שעבר על ההצעה לרכישת פעילותה, ואתמול הודיעה כי המנכ"ל אליהו ונציה הוסמך על ידי דירקטוריון החברה לנהל מו"מ עם החברה האמריקאית ולסיימו בתוך שלושה שבועות לכל היותר.

שווי השוק של החברה עומד על כ־21.86 מיליון דולר (80 מיליון שקל). רדסטון הציעה לשלם לאיי.טי.אל 22 מיליון דולר במזומן, ולקחת על עצמה את התחייבויות החברה הישראלית. רדסטון מניחה כי סך ההתחייבויות, נכון לעכשיו, עומד על כ־13 מיליון דולר, כך שהצעתה לרכישת פעילות החברה מסתכמת ב־35 מיליון דולר. איי.טי.אל מציינת כי תפעל לקבל הצעה משופרת. יצוין כי על פי דו"ח הרבעון השלישי ל־2009, הסתכמו ההתחייבויות הפיננסיות (נטו) של החברה בכ־18 מיליון דולר.

בעלות השליטה באיי.טי.אל הן סולתם מערכות (64.45%) ומיקאל (20.36%). אחת החברות־הבנות שלה (55%) היא פרייזר וולפה האמריקאית, שבה מחזיקה גם רדסטון ב־45%.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות