אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מיקרוסופט ו-HP ישתפו פעולה בתחום מחשוב הענן צילום: shutterstock

מיקרוסופט ו-HP ישתפו פעולה בתחום מחשוב הענן

בכוונת שתי החברות להשקיע בשלוש השנים הבאות כ-250 מיליון דולר במחקר ופיתוח בתחומי הטכנולוגיה המאפשרים להעביר את משימות החישוב ואחסון המידע ממחשבי הארגון לשרתים מרוחקים

14.01.2010, 11:47 | יוסי גורביץ
ענקיות הטכנולוגיה משלבות ידיים: ענקית התוכנה מיקרוסופט ויצרנית החומרה הגדולה HP הודיעו אמש (ד') על שותפות במחקר ופיתוח בתחום מחשוב הענן (cloud computing), שתתמקד בשוק הארגוני.

"מחשוב ענן" הוא שם כולל לטכנולוגיה המאפשרת להעביר את פעולות המחשוב ואחסון המידע של חברות או יחידים מהמחשב השולחני לשרתים מרוחקים. התקשורת בין המחשב המקומי לשרת שבו מאוחסן המידע ומתבצעות הפעולות נעשית באמצעות הרשת. על פי הערכת מריל לינץ', 60% מההוצאות העסקיות על מחשוב ב-2011 – כ-95 מיליארד דולר – יהיו על מחשוב ענן.
מנכ"ל HP מארק הרד, צילום: בלומברג מנכ"ל HP מארק הרד | צילום: בלומברג מנכ"ל HP מארק הרד, צילום: בלומברג

בכוונת מיקרוסופט ו-HP, ששיתפו פעולה בתחום זה זמן מה, להשקיע כ-250 מיליון דולר בשלוש השנים הבאות במחקר ופיתוח בתחום. מנכ"ל HP מארק הרד אמר כי מטרת העסקה עם מיקרוסופט היא ליצור "עסקאות חבילה חכמות" – שילוב הולם בין תוכנה וחומרה על פי צרכיו של העסק. HP אמרה עוד כי אחת המטרות של השותפות היא להפחית את דרישות האנרגיה של טכנולוגיות הענן. ליוזמה החדשה תהיה זרוע משלה של יחסי ציבור ואנשי שיווק, שמטרתה לשווק את מוצרי השותפות לעסקים.

מיקרוסופט, שמערכות ההפעלה שלה מותקנות על כ-90% מהמחשבים בעולם, הכריזה החודש גם על השקתה של מערכת ההפעלה ה"מעוננת" שלה, Azure. בתחילת 2009 הפך תחום מחשוב הענן לנושא למחלוקת, כאשר גורמים מסוימים – ככל הנראה אנשי IBM – הפיצו מניפסט הקורא להפוך את הענן לתחום של פיתוח בקוד פתוח. מיקרוסופט ואמזון, המספקת שירותי אחסון מידע בשרתיה, הודיעו כי יסרבו לחתום על המסמך.   
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות