אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הראל רכשה מגזית גלוב 49% מאחזקותיה במרכז המסחרי G כפר סבא תמורת 347 מיליון שקל צילום: עמית שעל

הראל רכשה מגזית גלוב 49% מאחזקותיה במרכז המסחרי G כפר סבא תמורת 347 מיליון שקל

על פי ההסכם תהיה הראל זכאית להבטחת תשואה ל-4 שנים וכן להכנסות עודפות במידה ויהיו, ואילו גזית גלוב תקבל דמי ניהול שוטפים ודמי הצלחה על הגדלת הכנסות הנכס מדמי שכירות

14.01.2010, 12:57 | אורי חודי

גזית גלוב ישראל ו הראל ביטוח ופיננסים חתמו על הסכם למכירת 49% מאחזקותיה של גזית גלוב במרכז המסחרי G בכפר סבא בעבור כ-347 מיליון שקל. המחיר נגזר משווי כולל של המרכז המסחרי כולו העומד על כ-709 מיליון שקל.

מדובר במרכז מסחרי המשתרע על פני שטח של 53 דונם וכולל שני חלקים, חלק אחד הפעיל כיום הינו בן כ-38 אלף מ"ר והחלק הנוסף כולל כ-12 אלף מ"ר המצויים בשלבי בניה.

על פי ההסכם, תהיה הראל זכאית להבטחת תשואה ל-4 שנים וכן להכנסות עודפות במידה ויהיו, ואילו גזית גלוב תקבל דמי ניהול שוטפים ודמי הצלחה על הגדלת הכנסות הנכס מדמי שכירות.

מחירי השכירויות במרכז G כפר סבא כיום נעים בין 40-80 דולר למ"ר בקניון האופנה, ובין 20 ל-40 דולר למ"ר במתחם החיצוני.

רונן אשכנזי, מנכ"ל גזית גלוב ישראל ומבעלי החברה, מסר: "G כפר סבא הינו המרכז הראשון שבו הבאנו לידי ביטוי את מכלול יכולותיה של גזית גלוב ישראל ושל הקבוצה כולה החל בבחירת המיקום, יצירת קונספט חדשני, בניית המרכז המסחרי תוך תקופה קצרה של כ-14 חודשים, קביעת התמהיל הנכון והניהול בפועל. אנו ממשיכים לשמור על השליטה בכל הנכסים בפורטפוליו, תוך כדי המשך פיתוח השבחה וניהול של הנכסים. אנו רואים בעסקה זו דרך מיטבית למחזור ההון של החברה לצורך המשך פיתוח נכסי החברה העתידיים הכוללים בין היתר את G אילת ו-G רמת אביב. הכנסת שותפים פיננסים בנכסים יציבים בבעלות החברה, מהווה את הדרך הנכונה עבורנו ועבור הקבוצה כולה לגיוס הון לצורך הרחבת הפורטפוליו והשבחתו".

בהתייחס לשותף החדש של גזית גלוב ישראל, אמר אשכנזי: "אנו גאים בעובדה שקבוצת הראל, אחת מקבוצות הביטוח המובילות בישראל אשר לה גם פעילות נרחבת בתחום הנדל"ן, חברה לגזית גלוב ישראל ולקבוצת גזית גלוב כשותפה בנכס איכותי זה".

גדי בן חיים, ראש תחום השקעות בנדל"ן בקבוצת הראל מסר: "בחרנו לצרף את מרכז G בכפר סבא לתיק הנדל"ן המניב העשיר של הראל, שכן העסקה, אשר משקפת תשואה שנתית מינימאלית בטוחה על מלוא סכום השקעתנו לשנים הקרובות, הולמת את מדיניות ההשקעות של הראל לניצול הזדמנויות להשגת תשואות אטרקטיביות ובטוחות, עבור החסכונות ארוכי הטווח של מאות אלפי לקוחותינו. אנו סבורים כי איכותו של המרכז המסחרי בצירוף היכולות הניהוליות המוכחות של גזית גלוב ישראל טומנים בחובם פוטנציאל להשבחה נוספת של הנכס ולהעלאת התשואה לטובת לקוחותינו".

את גזית גלוב ייצג בעסקה עו"ד משה הרדי ממשרד הרצוג, פוקס, נאמן ושות'. את קבוצת הראל יצגו בעסקה עו"ד ישראל עזיאל ועו"ד ליה אנדל ממשרד ליפא מאיר ושות'.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות