אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נטויז'ן נגד שר התקשורת: פנתה למזוז בבקשה שימנה שר חליפי בנושאים הקשורים ב-HOT

נטויז'ן נגד שר התקשורת: פנתה למזוז בבקשה שימנה שר חליפי בנושאים הקשורים ב-HOT

לטענת החברה, הימנעות השר משה כחלון מלדון בנושאים הקשורים ב-HOT בשל העסקת אחותו בחברה, מציבה את מנכ"ל המשרד בר-טל כסמכות היחידה. אלא שבר-טל מתעלם מלוחות זמנים שנקבעו בידי ועדת גרונאו, הקודמים למתן הקלות נוספות ל-HOT

14.01.2010, 13:24 | גילעד נס

נטוויז'ןשלחה מכתב ליועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, ובו היא דורשת שיורה לשר התקשורת, משה כחלון, למנות שר חליפי שיעסוק בסוגיית מתן רישיון קישוריות לאינטרנט (ISP) לחברת HOT. צעד זה מגיע לאחר שפניותיה של החברה לשר התקשורת עצמו העלו כי כחלון נמנע מלדון בעניינים הקשורים ל-HOT, כיוון שאחותו של כחלון משמשת כסמנכ"לית משאבי אנוש בחברה.

בעת כניסתו לתפקיד שר התקשורת התחייב כחלון שלא להוות את הסמכות העליונה במקרים שבהם הוא אמור להוות את לשון המאזניים בנושאים הקשורים להוט. עם זאת, גורמים במשרד התקשורת טוענים כי אין מניעה שכחלון יעסוק באופן כללי בנושאים הקשורים ב-HOT, אך השר מעדיף להתרחק מדיונים אלו מחשש למראית עין של ניגוד עניינים.

אי-התערבותו של כחלון בנושא גורמת למעשה למנכ"ל המשרד, עדן בר-טל, להפוך לסמכות העליונה בנושאים הקשורים ל-HOT. לטענת נטויז'ן, מצב זה גורם לכך שגם אם כחלון מתנגד לדעתו של בר-טל, העובדה שהוא מונע מעצמו מלעסוק בנושאים הקשורים ל-HOT מביאה לכך שאינו יכול ליישם את התנגדותו בפועל. לפיכך, טוענים בנטוויז'ן, נדרשת התערבות של גורם חיצוני שיפעל ליצירת איזון במשרד התקשורת, כך שהחלטות בנושאים הקשורים ל-HOT יתקבלו תוך דיון בין מנכ"ל המשרד לבין השר. בנטוויז'ן מציעים למזוז לפעול לטובת מינוי שר חליפי לכחלון שיעסוק רק בנושאים הקשורים ל-HOT.

בנטויז'ן טוענים כי מתן רישיון לאספקת קישוריות לאינטרנט ל-HOT בעת הנוכחית אינו קביל, כיוון שקודם לכן נדרש המשרד, על פי המלצות ועדת גרונאו שאומצו בידי שר התקשורת הקודם, אריאל אטיאס, לייסד מתכונת של שוק סיטונאי ופירוק למקטעים. שוק סיטונאי בתחום תשתית התקשורת יאפשר, למשל, לנטוויז'ן לרכוש מבזק כמות סיטונאית של חיבורי אינטרנט בתשתית DSL, ולמכור אותם ללקוחותיה בתנאים שתקבע. שוק זה יכול להתבצע רק לאחר שבזק תידרש לאפשר לגורמים נוספים לפעול על בסיס התשתית שלה, דהיינו פירוק רשתות התקשורת שלה ושל HOT למקטעים שבהם יוכלו להיכנס כמפעילים גם חברות מתחרות.

בימים אלה מסתיים הליך שימוע אחרון לקראת מתן אישור ל-HOT לשווק גם קישוריות לאינטרנט, בנוסף לאספקת תשתית האינטרנט אותה מציעה החברה כבר כמה שנים. במשרד התקשורת ביקשו להגביל את כוחה של HOT מול ספקיות האינטרנט הקיימות, בהן נטוויז'ן, בזק בינלאומי וסמייל, כיוון שהיא יכולה לכאורה לשווק חבילות משולבות של טלוויזיה, טלפוניה, תשתית וקישוריות לאינטרנט, ובכך לקבל יתרון משמעותי מול הספקיות האחרות. על פי התנאים שמשרד התקשורת ביקש להטיל על HOT טרם השימוע,

החברה תוכל לשווק חבילות משולבות, אולם תידרש להציע גם את שירותיהן של ספקיות האינטרנט האחרות במסגרת החבילה. בנוסף, לאחר שפעילות קישוריות האינטרנט שלה תצבור נתח שוק של 15% מבין לקוחות התשתית שלה, יוכל משרד התקשורת למנוע ממנה להמשיך ולשווק חבילות משולבות. ב-HOT כמובן מתנגדים להגבלות אלו, ובין החברה למשרד התקשורת מתקיימים בימים אלו שיחות בנושא.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות