אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שר האוצר של יוון: נתקשה לשכנע בבריאותנו הכלכלית צילום: בלובמרג

שר האוצר של יוון: נתקשה לשכנע בבריאותנו הכלכלית

פאפאקונסטנטינו: "קשה לשכנע שווקים בשעה שהם מולעטים בדו"חות השליליים אודותינו"; מוד'יס אמרה אמש: כלכלת יוון לפני "מוות איטי"

14.01.2010, 13:36 | סוכנויות הידיעות

שר האוצר של יוון, ג'ורג' פאפאקונסטנטינו, אמר הבוקר (ה') כי הוא צופה שארצו תתקשה לשכנע משקיעים בבריאותה הכלכלית בתקופה הקרובה. "קשה מאוד לשכנע מראש שווקים בשעה שהם מולעטים בדו"חות השליליים אודותינו", הוא אמר בעת שהתראיין לתוכנית בערוץ החדשות של סוכנות "בלומברג". "אנשים לא מבינים כל כך מה בכוונתנו לעשות, וזה מתפקידנו להרגיע אותם".

שיעור ההחזרים על אג"ח ממשלתיות יווניות חזר בימים האחרונים פחות או יותר לאותה הרמה בה היה בדצמבר, רגע לפני ההידרדרות הכלכלית במדינה. כעת משקיעה הממשלה מאמצים לשכנע את המשקיעים כי ביכולתה לצמצם את הגירעון שלה, אשר עדיין עומד על שיעור הגבוה פי 4 מ-3% המותרים על פי תקנות האיחוד האירופי. בסוכנות דירוג האשראי מודי'ס אמרו אתמול, כי כלכלת יוון ניצבת בפני "מוות איטי" בשעה שהיא תסב את הונה לצורך צמצום חובה.

לדברי פאפאקונסטנטינו, החוב היווני יגיע לשיא של 120% מהתמ"ג החל מהשנה הבאה ואז יחל בתהליכי ירידה. הממשלה היוונית צפויה להציג מחר את תוכנית השיקום הכלכלית שלה, אשר תכלול לדבריו "מספר קיצוצי הוצאות בולטים". הקבינט היווני אף נפגש הבוקר במטרה לאשר את התוכנית.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות