אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מחר: הפגנה של מארגני הטיולים מאילת לפטרה צילום: אפי שריר

מחר: הפגנה של מארגני הטיולים מאילת לפטרה

מארגני הטיולים החד-יומיים מוחים על עליית המחירים הצפויה של המעבר בין ישראל לירדן, שתהפוך את המעבר ממצרים לזול יותר משמעותית

14.01.2010, 15:52 | יסמין גיל

מארגני הטיולים באילת צפויים להפגין מחר בבוקר (ו') במסוף ערבה, וכן להשבית ליממה את טיוליהם החד-יומיים לפטרה, במחאה על עליית המחירים הצפויה של המעבר בין ישראל לירדן, לטיולי יום. "ההפגנה היא בהמשך למדיניות המפלה והבלתי נסבלת מצד שלטונות ירדן, ועל אוזלת היד מצד השלטונות בישראל".

בתחילת החודש טענו בלשכת מארגני תיירות נכנסת לישראל, כי הירדנים מפלים לרעה את התיירות החד-יומית מישראל לפטרה, לעומת התיירות החד-יומית ממצרים.

מנתונים שמסרו עולה כי מעבר של תייר מגבול טאבה לירדן, עולה 49 דולר לאדם ומנובמבר 2010 - 74 דולר. מנגד, מעבר מישראל לירדן עולה 60 דולר, בחודש מרץ המחיר יתעדכן ל-74 דולר ובאוקטובר יגיע ל-130 דולר.

בהמשך לפגישת חירום שקיימו השבוע, צפויים מחר מארגני התיירות מאילת, נציגים של כעשרה משרדים, להפגין בין 8:00 ל-10:00 בבוקר. במהלך ההפגנה יחלקו לתיירים שבכל זאת יעברו מישראל לירדן, באמצעות סוכני נסיעות ממרכז הארץ, "מסר לתייר" שנכתב באנגלית וברוסית, תחת הסיסמה: "פטרה, אתר מורשת עולמי - דמי כניסה אחידים לכולם".

"המחאה ועצירת הטיולים לירדן ביום שישי הינה "רק" הצהרת כוונות לבאות, ובמידה ולא תבוטל מדיניות המחירים המפלה - נחריף את מחאתנו", נמסר בהודעתם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות