אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברות טכנולוגיה מתגייסות למען האיטי צילום: אי פי

חברות טכנולוגיה מתגייסות למען האיטי

גוגל, מיקרוסופט, אפל וחברות אחרות מתגייסות לעזור למאמצי ההצלה והפינוי בהאיטי, בין אם בתרומות כספיות או עזרה טכנולוגית

16.01.2010, 18:32 | אבנר קשתן
עזרה בעת משבר: בנוסף לבקשות רבות לעזרה ותרומות שהופצו דרך רשתות חברתיות, גם חברות טכנולוגיה רבות מתגייסות לעזרה בחילוץ, הצלה ושיקום לנפגעים מרעידת האדמה שתקפה את האיטי בשבוע שעבר.

חלק מהחברות התגייסו לתרומה כספית, כמו גוגל ומיקרוסופט אשר תרמו מעל מיליון דולר כל אחת, במזומנים או בציוד, למען מאמצי ההצלה. בנוסף, למיקרוסופט ולחברות אחרות מדיניות הכפלת תרומות של עובדיה, לפיה הן יכפילו את סכום התרומות הנאספות על ידי העובדים בסכום שווה.

חברות אחרות מתגייסות להקל על אזרחים לתרום למאמצים. גוגל הקימה עמוד מיוחד המאפשר תרומה לגופי ההצלה ישירות באמצעות שירות התשלומים שלה, ואפל הוסיפה אפשרות תרומה הישר מחנות המוזיקה אייטונז. חברות סלולר מאפשר לתרום באמצעות הודעות SMS, אשר תחויב בחשבון הטלפון החודשי. על פי חברת ורייזון, מעל 4 מיליון דולר כבר גויסו.

בנוסף, תורמות חברות טכנולוגיה מהמוצרים והשירותים שלהם לטובת כוחות החילוץ. גוגל עדכנה את תמונות הלווין של אזור האסון לשירותי המיפוי שלה, וחברת הסלולר T-Mobile הודיעה כי היא לא תגבה תשלום על שיחות טלפון לאיזור האיטי, לטובת אנשים המנסים ליצור קשר עם קרוביהם באי. מיקרוסופט, סיסקו וחברות אחרות גם עוזרות להקים תשתיות תקשורת ומחשוב באי, לאחר שרוב תשתיותיו קרסו.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות