אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ביוליין הציגה תוצאות חיוביות בניסוי ההמשך לתרופת הסכיזופרניה צילום: יואב גלאי

ביוליין הציגה תוצאות חיוביות בניסוי ההמשך לתרופת הסכיזופרניה

במסגרת ניסוי ההמשך לניסוי שלב 2 B, אשר ארך שישה שבועות, נצפה שיפור נוסף בתפקוד הקוגניטיבי של המטופלים

17.01.2010, 09:54 | שהם לוי

ביוליין אר.אקס. הודיעה היום (א') על תוצאות חיוביות בניסוי ההמשך לניסוי 'שלב 2 B', אשר נמשך 6 שבועות. תוצאות אלו מתפרסמות בהמשך לדיווחי החברה ב-14 וב-23 בספטמבר 2009 בדבר הצלחת הניסוי הקליני 'שלב 2 B' של BL-1020, אשר השיג את מטרותיו הראשיות והמשניות, ביניהן שיפור משמעותי בתפקוד הקוגניטיבי של החולים לאחר טיפול של 6 שבועות.

בנוסף, נמצא כי טיפול בתרופה למשך 12 שבועות לא גרם לשינויים קליניים, שינויים בפעילות הלב (ECG), בבדיקות המעבדה, או בסימנים החיוניים (לחץ דם, דופק וטמפרטורת הגוף). יתרה מזאת, חולים אשר טופלו ב-BL-1020 במינון של 20-30 מ"ג ליום לא הראו שינוי או שהראו ירידה במדד הבוחן תופעות לוואי מוטוריות הקרוי Extra-Pyramidal Symptoms Rating Scale) ESRS).

תוצאות אלו מחזקות ממצאים קודמים ומראות כי טיפול ממושך ב-BL-1020 הינו בטוח, יעיל ובעל פוטנציאל לשפר את תפקודם הקוגניטיבי של חולי סכיזופרניה.

לדברי דר' כנרת סויצקי, מנכ"לית ביוליין אר.אקס: "אנחנו מרוצים מאוד מתוצאות ניסוי ההמשך. תוצאות אלו מחזקות את אמונתנו כי BL-1020 תביא תועלת רבה והקלה לחולי סכיזופרניה ומשפחותיהם. התוצאות החיוביות הנוספות יחזקו את הבסיס לשיתוף פעולה עם חברות פארמה בינלאומיות במטרה להשלים את פיתוח ה-BL-1020. אנו מכירי תודה לממציאים ולעמיתיהם מהאקדמיה- פרופ' אברהם נודלמן (מחלקת הכימיה, אוניברסיטת בר אילן), פרופ' אברהם ויצמן, דר' עדה רפאלי ודר' עירית גיל-עד (הפקולטה לרפואה, אוניברסיטת תל אביב)".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות