אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
XTL רוכשת את ביו-גל בעסקת החלפת מניות בשווי 12 מיליון שקל צילום: עמית של

XTL רוכשת את ביו-גל בעסקת החלפת מניות בשווי 12 מיליון שקל

לפי המתווה החדש בין החברות קמה חברה חדשה שתחזיק בפטנט של ביו-גל לטיפול בחולי ברטן דם מסוג מיאלומה נפוצה

17.01.2010, 16:09 | שניר הנדלר

שבועיים לאחר ש-XTL דיווחה על רכישת חברת ביו-גל (BIO-GAL), הודיעה החברה בניהולו של דוד גרוסמן על שינוי מתווה ההסכם.

ביו-גל הוקמה בשנת 2000 למטרת מסחור פטנט לשימוש בהורמון ה-EPO לטיפול בחולי סרטן דם מסוג מיאלומה נפוצה.

XTL

 נסחרת לפי שווי של 16.8 מיליון שקל, לפי המתווה החדש תעביר XTL לביו-גל מגיברלטר כ-69.4% מהון מניותיה, סכום המשקף לעסקה שווי של 12 מיליון שקל. לצורך ביצוע העסקה הקימו בעלי המניות של החברה מגיברלטר חברה פרטית חדשה בשם אקסטיפו, אליה הועבר מביו-גל רישיון בלעדי בפטנט לשימוש באריתרופואטין (EPO), הורמון אשר מופק על ידי הכליה וכן מיוצר בהנדסה גנטית. EPO מאושר על ידי ה–FDA האמריקאי וכן במדינות אחרות ומשמש למטרות טיפול באנמיה חריפה.

תיקון זה בא לאחר שבהסכם הקודם הסכימה XTL לפצות את ביו-גל ב-10 מיליון דולר נוספים באם יאשר מנהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA) את התרופה. כעת כאמור נמחק תנאי זה מההסכם.

לאחר שתושלם העסקה, תחזיק XTL במלוא הון המניות של אקסטיפו ובכך תחזיק למעשה בפטנט של ביו-גל ותנסה עם הידע שלה להתחיל בהכנות לשלב השני של הניסוי הקליני בתרופה לטיפול במיאלומה נפוצה - סוג שכיח של סרטן הדם, המהווה כ-10% מכלל סרטני הדם וכ-1% מכלל המחלות הממאירות. זו מחלה חשוכת מרפא ואורך החיים הממוצע של החולים בה הנו כ-5-3 שנים.

רונן טויטו, סמנכ"ל הכספים של XTL מסר ל"כלכליסט" כי הסיבה להקמתה של אקסטיפו היא רצונה של XTL להחזיק בחברה ישראלית "נקייה מהיסטוריה" כהגדרתו מאחר והם מעוניינים בתרופה נטו.

דוד גרוסמן, מנכ"ל XTL, ציין כי "הנהלת XTL מאמינה בערך הרב הטמון בטכנולוגיה אותה מפתחת ביו-גל, הטיפול החדשני בא לענות על צורך רפואי ואנושי גדול מאוד. יחד עם פרופ' מיטלמן נתרכז במימוש הפוטנציאל הטמון בפיתוח התרופה ונוביל את החברה קדימה. אנו שמחים על שהצלחנו להביא את העסקה להבשלה ואנו רואים בה את התחלת הדרך של XTL המחודשת".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות