אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מסתמן: גורלו של כביש 531 ייחרץ בשבוע הבא צילום: שאול גולן

מסתמן: גורלו של כביש 531 ייחרץ בשבוע הבא

ל"כלכליסט" נודע שהמדינה מתכוונת להיענות לבקשת שפיר הנדסה ולהאריך את האולטימטום שהציבה לחברה למצוא מקורות מימון לפרויקט

17.01.2010, 20:30 | ליאור גוטמן

גורלו של כביש 531, המחבר בין ערי השרון הרצליה, רעננה וכפר-סבא, צפוי להיחרץ רק בשבוע הבא. ל"כלכליסט" נודע שהמדינה נוטה לקבל את בקשת הזכיינית, חברת שפיר הנדסה, ולהעניק לה ארכה של מספר ימים למציאת מקורות מימון לפרויקט טרם ביטול זיכיונה לסלילת הכביש. אי לכך, ההחלטה בנוגע לגורל הפרויקט תינתן ככל הנראה רק בשבוע הבא.

הסיבה להצבת האולטימטום, שתוקפו אמור לפוג בעוד יומיים, היא שחברת שפיר הנדסה הפרה לכאורה את החוזה בינה לבין המדינה, כשלא השיגה סגירה פיננסית לפרויקט (מציאת מקורות מימון לקידום הפרויקט).

עוד נודע ל"כלכליסט", שהזוכה השנייה במכרז, חברת דניה סיבוס, קיבלה פניות בלתי רשמיות במטרה לבדוק את היתכנות העברת הזיכיון לידיה. דניה סיבוס כבר נערכת מצידה לאפשרות של העברת הזיכיון והיא האריכה את הערבויות שהמדינה דרשה לפרויקט לתקופה נוספת.

יחבר בין רעננה, כפר-סבא והרצליה

כביש 531 אמור להיסלל באזור השרון ולחבר בין רעננה, כפר סבא והרצליה. הפרויקט כולל סלילת המשך של נתיבי איילון (כביש 20), חיבור של כביש החוף (כביש מס' 2) לכביש חוצה ישראל (כביש מס' 6) וסלילת מסילת רכבת במרכז התוואי. על פי התכנון המקורי, הפרויקט אמור להסתיים בסוף 2012 כשעלות סלילתו נאמדת ב-2.4 מיליארד שקל.

הערכות: דחייה בפתיחת הנתיב המהיר בין ירושלים לת"א

במקביל, היום (א') נערכו פגישות בין אנשי האוצר לנציגי חברת שפיר הנדסה בנוגע לפרויקט הנתיב המהיר בכניסה לתל אביב. חברת שפיר הנדסה פנתה בתחילת החודש בבקשה לבטל את הזיכיון בטענה שחלקו האחרון של הפרויקט - כ-600 מטר בחיבור למחלף קיבוץ גלויות - נותר פרוץ, מה שמאפשר זליגה של נוסעים בנתיב הציבורי לנתיב המהיר תוך התחמקות מתשלום דמי נסיעה. הדבר עשוי לפגוע בהכנסות מהנתיב המהיר, והמדינה מתבקשת להעניק רשת ביטחון להכנסות עד להקמת חוצץ בין הנתיבים.

מבדיקת "כלכליסט" עולה שגם היום לא הושגו הסכמות בין הצדדים, כאשר המחלוקות העיקריות נותרו מתן פיצוי לשפיר עבור ימי עבודה שלא נוצלו, זאת כיוון ששפיר הפסיקה את רוב העבודות במקום. על פי הערכת גורמים שמקורבים לפרויקט, הפתיחה הרשמית של הנתיב המהיר תידחה לדצמבר הקרוב, איחור של כשלושה חודשים ביחס למועד הידוע. מדניה סיבוס סירבו להגיב לידיעה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות