אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חדשות טובות לגבעות: פוטנציאל להפקת נפט בקידוח מגד 5 צילום: מאיר פרטוש

חדשות טובות לגבעות: פוטנציאל להפקת נפט בקידוח מגד 5

חברת חיפושי הנפט סיימה את בדיקות הלוגים החשמליים עם תוצאות ראשוניות חיוביות. הפוטנציאל המסחרי של הקידוח עדיין לא ברור - נדרשות בדיקות נוספות

18.01.2010, 13:44 | גיל קליאן

ביצוע הלוגים החשמליים בקידוח מגד 5 של גבעות עולםבראש העין הסתיים היום (ב') לפנות בוקר (בשעה 4:30). החברה מדווחת היום כי בחינה ראשונית של הלוגים החשמליים מצביעה על עמוד נפט באורך של מעל 600 מטרים שבתוכו כ-50 עד 100 מטרים מהווים פוטנציאל לאזורים ברי הפקה.

גבעות עולם ממשיכה לנתח את המידע מהלוגים החשמליים. החברה שוב סייגה את הדיווח וציינה כי "השותפות מבקשת להדגיש כי רק לאחר סיום איסוף הנתונים מכל הפעולות הנחוצות כולל השלמת ניתוח המידע מהלוגים חשמליים, תוצאות הבדיקה של הליבות ומבחני הפקה ועיבודם יוכל השותף הכללי לגבש הערכה באשר לשאלה האם מדובר בהפקה מסחרית מהקידוח מגד".

כעת נראה כי מדובר בחדשות טובות לחברת החיפושים - אך יש לזכור כי מדובר בנתונים שנאספו בנקודה אחת, ואי אפשר להסיק מהם על גודלו של המאגר כולו. כלומר, לפי הנקודה שנבדקה כעת עולה כי קיים בקידוח מאגר נפט בעל פוטנציאל מסחרי, אך בדיקות נוספות עלולות להראות תמונה הפוכה לחלוטין.

התגובות לגילוי הראשון מנכ"ל גבעות: "אנו מאושרים, אבל יש עוד מה לעשות" "בכוונתנו להמשיך בשבועות ובחודשים הקרובים ולפתח את הקידוח ולבחון טוב יותר את המאגר", כך מספר ל"כלכליסט" טוביה לוסקין, מנכ"ל חברת גבעות עולם ליאור גוטמן, 15 תגובותלכתבה המלאה

לפני כשבוע דיווחה החברה על סיום הקידוח באתר ותחילת ביצוע הלוגים החשמליים. הלוגים החשמליים נועדו לבדוק את שכבות הסלעים ואת איכות הנפט.

בחודש דצמבר דיווחה גבעות על תגלית נפט באתר. מניית החברה החלה בעקבות הדיווח במהלך עליות מטאורי של 300% בימי המסחר שלאחר מכן.

בהודעת החברה אז כתבה כי "לא ניתן לקבוע את משמעותם של ממצאים אלו וכי השותפות נמצאת בשלב זה במהלך הקדיחה ורק לאחר סיום הקדיחה וכל הפעולות הנחוצות כולל ביצוע לוגים חשמליים ומבחני הפקה ועיבודם יוכל השותף הכללי לגבש הערכה באשר לשאלה האם מדובר בבאר מסחרית".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

12 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

11.
הפעם זה נראה רציני מאוד - נפט וגז - לוגים מעולים
תוצאות מדהימות בגבעות עולם. שלוש סיבות להיות יותר אופטימי מהעבר: 1. מחיר הנפט היום 80 דולר לחבית לעומת 20 דולר ב-2003 בקידוח מגד 4 וזה כבר מגדיל את הכדאיות ב-פי 4 . 2. בעבר לא היו תוצאות לוגים חשמליים ברמה שהתפרסמה היום. 3. פעם ראשונה שנמצא גם גז בכמות רצינית 60 אחוז.
יאיר  |  18.01.10
10.
כולם רוצים
שזה אכן יצליח, אבל זיכרו שעדיין יש הרבה בדיקות לבצע. אינני משבית שמחות, אבל זהירות נידרשת !! לפעמים הסימנים המוקדמים כל כך מוצלחים אבל בפועל עלולות להיווצר בעיות הפקה בגלל סיבות שונות כמו למשל מחיצות אופקיות של סלע מלא ( לא נקבובי ) ואז יש צורך בקידוח אופקי, יקר, מסובך, ומועד לתקלות רבות, ובוודאי שמכמות מסוימת ומטה כבר לא כדאי להפקה !! מושקע ( לא ממליץ ) בהצלחה לכולם
הגלילי , גליל  |  18.01.10
9.
תמיד יש פעם ראשונה ..הרמז מספיק ..?
המקורבים עשו ועושים בוחטות נכון ..!!! זה בלבד לא צריך להרתיע האחרים מלהשקיע .!!! לא מומלץ לקפוץ "מעל" הפופיק ... מה כבר יכול לקרות לכל אחד מאיתנו אם ישקיע כסף קטן ... היה וימצא נפט ,,,, על השקעה ולו הקטנה ביותר יהייה גמול משמעותי . ( חברים זה יותר קרוב מרחוק ..) אין בכתיבתי משום המלצה ..כואב לי לראות הזדמנות בהוצאה של סוף שבוע בארץ שיכולה לתת טיול לחו"ל כולל מתנות למקורבים ..
ברושק , השרון  |  18.01.10
לכל התגובות