אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פולאר סופגת הורדת דירוג ל-Ba1 ממידרוג

פולאר סופגת הורדת דירוג ל-Ba1 ממידרוג

חברת הדירוג מציבה לאג"ח החברה אופק שלילי, עקב חוסר יכולתה ליצור "מקורות תזרימיים קבועים משמעותיים" לשירות החוב

18.01.2010, 17:16 | שניר הנדלר

חוסר יכולתה של פולאר השקעותשבשליטת ז'יל פלדמן ליצור "מקורות תזרימיים קבועים משמעותיים, האמורים לשרת את חוב החברה בטווח הבינוני ארוך (כ-600 מיליון שקל – ש"ה)" הוא זה שהביא את חברת דירוג האשראי מידרוג להוריד היום (ב') את הדירוג לסדרות ה' ו-ו' של אג"ח החברה מ-Baa1 לדירוג Ba1, תוך הצבת אופק שלילי.

פולאר הינה חברת השקעות בתחומי הנדל"ן ובראשה עומד החל מחודש אוקטובר האחרון אורי שני. במידרוג מציינים כי מרבית מזומני החברה צפויים לשרת את פירעונן של אגרות החוב מסדרה ה' בחודש מרץ השנה, בעוד יתרת החוב תוכל להיפרע רק לאחר שפולאר תממש חלק מנכסיה, הכוללים קרקעות ואחזקות בחברות, ולכן עיתוי קבלת התזרים אל מול מועד התשלום, מעלה לדעתה של מידרוג את רמת הסיכון.

במהלך חודש דצמבר הצטרפה פולאר כשותפה בתאגיד אמריקאי לצורך רכישת הלוואה ממוסד פיננסי, לה משועבד נכס בשלבי בניה למגורים במנהטן, ניו יורק. עלות ההשקעה הצפויה לחברה הינה כ-12.5 מיליון דולר. להערכת מידרוג, להשקעה זו רמת סיכון מעל הממוצע בכל הקשור לעמידה בתחזיות החברה לגבי היקף הרווח ומועד מימושו. למרות זאת מציינים בחברת דירוג האשראי כי מכירת החזקותיה של פולאר במשרדים במגדל פלטינום בתל-אביב בכ-42 מיליון שקל, עשויים למתן את השפעת תזרים ההשקעה בארה"ב.

למרות שההשקעה האחרונה שביצעה פולאר בארה"ב, לטענת מידרוג, העלתה את רמת הסיכון, האסטרטגייה של פולאר להרחבת פעילותה בעסקאות נדל"ן, בעיקר בניו-יורק, עשויה לדעתם, להביא לחברה תזרים עודף בטווח הבינוני. בכל זאת, במידרוג מסייגים ומציינים ש"היקף ההשקעה הנדרש לצורך קידום הפרויקטים עלול לפגוע בנזילות וגמישות החברה בטווח הקצר".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות