אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"בעקבות הידוק הפיקוח באירופה וארה"ב - קרנות הגידור עוברות לאסיה" צילום: בלומברג

"בעקבות הידוק הפיקוח באירופה וארה"ב - קרנות הגידור עוברות לאסיה"

כך טוען מנהל חטיבת המימון של בנק אוף אמריקה־מריל לינץ' ביבשת זו. חלקו של ההון האסייתי הזורם לקרנות הגידור ברחבי העולם עתיד, לפי הערכות, להגיע ל־15%

18.01.2010, 23:28 | בלומברג

קרנות גידור בינלאומיות המנהלות השקעות בשווי של מיליארדי דולרים עומדות להעתיק את בסיסן למדינות אסיה, כך טען בראיון לרשת הטלוויזיה של בלומברג מנהל חטיבת המימון באסיה של בנק אוף אמריקה־מריל לינץ' דן מק'ניקולס.

לדבריו, הונג קונג וסינגפור עומדות בחודשים האחרונים במוקד תשומת הלב של קרנות גידור המעוניינות להעביר את פעילותן מארצות הברית ואירופה, שבהן מתגברות הקריאות להגביר את הרגולציה המסדירה את פעילותן.

פוטנציאל ההשקעה והצמיחה הכלכלית של הונג קונג בשנים הקרובות לא נעלם מעיניהם של מנהלי הקרנות, החוששים מיוזמות ממשלתיות שונות המיועדות להצר את צעדיהם, ובהן הטלת מיסוי נרחב יותר על תעשיית הפיננסים. ראש עיריית לונדון בוריס ג'ונסון העריך לאחרונה כי 9,000 בנקאים יעזבו את הסיטי של לונדון בעקבות יוזמת משרד האוצר הבריטי להטיל מס של 50% על הבונוסים המשולמים לבכירי המגזר הפיננסי.

"בהשוואה לניו יורק או לונדון הסביבה העסקית באסיה נוחה הרבה יותר עבור מנהלים", אמר מק'ניקולס. "הצעות חקיקה הקשורות למיסוי והגבלות אחרות בשתי הערים הללו הופכות את הונג קונג וסינגפור לאטרקטיביות הרבה יותר".

הצמיחה הכלכלית המהירה ביבשת אסיה עתידה להגדיל בשנים הקרובות את חלקו של ההון המנוהל על ידי קרנות הגידור שמגיע מיבשת זו. לפי הערכות, כ־15% מ־50 עד 100 מיליארד הדולרים שיושקעו בקרנות אלו ברבעון הראשון של 2010 יגיעו מאסיה. שוקי ההון של אסיה סיימו את שנת 2009 ביתרון ברור על אלו של ארה"ב. מדד MSCI של אזור אסיה והפסיפיק, למעט יפן, הוסיף בשנה שעברה לערכו 68% לעומת עלייה בשיעור של 23% במדד S&P 500.

מדינות אסיה מובילות את מגמת ההתאוששות הכלכלית בעולם בחודשים האחרונים. קיצוצי מס, ריביות נמוכות והשקעה ממשלתית נרחבת עתידים להביא ב־2010 לצמיחה ממוצעת של 6.8% ב־12 מדינות באזור, בהן סין וקוריאה הדרומית, זאת בהשוואה לעלייה של 4.2% בתמ"ג ב־2009 – כך עולה מדו"ח של בנק אסיה לפיתוח.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות