אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גלובוס הזהב: הכחול הגדול צילום: MCT

גלובוס הזהב: הכחול הגדול

הזוכה הגדול של גלובוס הזהב, "אווטאר", הוא גם ביצת הזהב של רופרט מרדוק וניוז קורפ. הסרט השני המכניס בכל הזמנים נראה בדרך הנכונה לזכייה באוסקר וגם להבסת "טיטאניק" כסרט הרווחי ביותר

19.01.2010, 10:49 | אמיר שוורץ וסוכנויות הידיעות

כעת, אחרי הזכייה הכפולה בטקס גלובוס הזהב (פרסים לסרט הדרמה הכי טוב ולבמאי ג'יימס קמרון), הדרך של "אווטאר" לאוסקר נראית סלולה. יוצרי הסרט וחברת ניוז קורפ בבעלות רופרט מרדוק, שהפיקה את הסרט, יכולים להתעודד גם מהנתון הבא: בתשע השנים האחרונות, חמישה סרטים שזכו בגלובוס הזהב זכו לאחר מכן גם באוסקר.

להצלחת אפוס המדע הבדיוני התלת־ממדי של ג'יימס קמרון, שהכניס עד כה יותר מ־1.6 מיליארד דולר בעולם, יש השלכות כלכליות לא מבוטלות על חברת ניוז קורפ, בעלי האולפנים פוקס המאה ה־20, שהפיקו את הסרט. רק בישראל צפו בסרט 455 אלף איש. עם זאת יש לזכור שלמרות הרווח העצום, עלות הסרט, הכוללת גם את ההוצאות על שיווק, מוערכת בכחצי מיליארד דולר.

ג ג'יימס קמרון. הדרך של "אווטאר" לאוסקר נראית סלולה | צילום: mct ג

לדברי אנליסטים שונים, ההכנסות מהסרט עשויות להגדיל משמעותית את הרווחים השנתיים של החברה. "אווטאר", הנמצא כרגע במקום השני בטבלת הסרטים המכניסים בכל הזמנים, עשוי לעבור בקרוב את "טיטאניק" (גם הוא של קמרון), שהכניס עד היום 1.835 מיליארד דולר. לדברי מייקל מוריס, אנליסט מבנק UBS, בשלושת החודשים שבהם "אווטאר" מוקרן (החישוב הוא עד סוף ינואר) יגדל הרווח התפעולי של ניוז קורפ ב־100 מיליון דולר.

רופרט מרדוק, צילום: mct רופרט מרדוק | צילום: mct רופרט מרדוק, צילום: mct

האנליזה של בנק וולס פארגו (Wells Fargo) שומרת על דירוג של תשואת יתר עבור ניוז קורפ, וההערכה נעה בין 16 ל־17 דולר למניה. לדברי אחד מהאנליסטים בבנק, "אנחנו מאמינים שניוז קורפ היא חברת המדיה הבנויה בצורה המגוונת והנכונה ביותר כדי ליהנות מהתאוששות בשוק הפרסום השנה. המסקנה הזאת הובילה את הבנק להעלות את התחזית של חטיבת הבידור והעיתונות של הקבוצה לרבעון הפיסקאלי השני ב־2010".

ההצלחה של הסרט הביאה את קמרון, הזכור גם בזכות ההתבטאות המעט מגלומנית שלו "אני מלך העולם" אחרי זכייתו באוסקר על "טיטאניק", להצהיר כי הסרט יצר מהפך: "הסרט יוצר קטגוריה חדשה ורחבה מאוד, שתאפשר לקולנוענים אחרים לחשוב על תלת־ממד".

את המשפט הזה מקווים אנשי אולפני דיסני והבמאי טים ברטון להפוך לעובדה כשגרסת התלת־ממד שלהם ל"עליסה בארץ הפלאות" תצא בעוד כחודשיים.

הזוכים בגלובוס הזהב:

סרט (דרמה): "אווטאר"

במאי: ג'יימס קמרון ("אווטאר")

שחקן (דרמה): ג'ף ברידג'ס ("Crazy Heart")

שחקנית (דרמה): סנדרה בולוק ("The Blind Side")

סרט (קומדיה): "בדרך לחתונה עוצרים בווגאס"

שחקן (קומדיה): רוברט דאוני ג'וניור ("שרלוק הולמס")

שחקנית (קומדיה): מריל סטריפ ("ג'ולי וג'וליה")

סדרה (דרמה): "מד מן"

שחקן בסדרה (דרמה): מייקל סי הול ("דקסטר")

שחקנית בסדרה (דרמה): ג'וליאנה מרגוליס ("The Good Wife")

סדרה (קומדיה): "glee"

שחקן בסדרה (קומדיה): אלק בולדווין ("רוק 30")

שחקנית בסדרה (קומדיה): טוני קולט ("טארה")

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות