אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מלונות אפריקה ישראל תמשיך לנהל את חמי טבריה

מלונות אפריקה ישראל תמשיך לנהל את חמי טבריה

ל"כלכליסט" נודע כי החברה סיכמה על כך עם הבעלים החדש של המתחם, הקבלן יחזקאל מורד

20.01.2010, 09:04 | יסמין גיל

כחודש לאחר שחברת מלונות אפריקה ישראל מכרה את מתחם חמי טבריה שהיה בבעלותה לקבלן יחזקאל מורד ב־97 מיליון שקל, נודע ל"כלכליסט" כי הצדדים חתמו בימים האחרונים על הסכם לפיו תמשיך חברת המלונות לנהל את המתחם. הסכם הניהול נחתם בשלב זה לשנה אחת בלבד עם אופציה להסכם ארוך טווח. 

 

לפי הסכם הניהול, אשר נחתם בשלב זה לשנה אחת בלבד עם אופציה להארכה להסכם ארוך טווח, חברת מלונות אפריקה ישראל תמשיך לנהל את המתחם בטבריה, הכולל את מרכז הנופש חמי טבריה, את מלון הולידיי אין טבריה בן 250 חדרים, שימשיך להיות מנוהל תחת אותו שם מותג, ואת בית הספר למקצועות המלונאות בעיר.

החברה ציינה עם ביצוע עסקת המכירה, לפני כחודש, כי תרשום תזרים נקי של 75 מיליון שקל מהמכירה והפסד שאינו מהותי לחברה, כאשר היתרה מהמכירה תלך להחזר חובות לבנקים.

חברת מלונות אפריקה ישראל הוקמה ב-1992 ושוויה מוערך בשוק בכ-1.2 מיליארד שקל. היא מחזיקה במותגים הבינלאומיים קראון פלזה והולידיי אין, מפעילה 11 מלונות בישראל, מהם שמונה בבעלותה ושלושה בניהולה, בהם הולידיי אין טבריה. בנוסף, היא מפעילה שמונה מלונות בחו"ל ברוסיה וברומניה, ארבעה מהם בבעלותה וארבעה בניהולה. לפני מספר שבועות חנכה החברה את מלון העסקים 'אקווה מרין' במוסקבה הממוקם בקרבת הקרמלין, ובימים אלו נחתם הסכם ניהול למלון נוסף בהרי הקווקז בשם 'קלינינה', שנמצא בשלבי בנייה. בחברת מלונות אפריקה ישראל כ-2,600 עובדים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות