אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרשת פנאן: רשות המסים פשטה על משרדי ההתאחדות לכדורגל צילום: ראובן שוורץ

פרשת פנאן: רשות המסים פשטה על משרדי ההתאחדות לכדורגל

החקירה העוסקת ב"בנק ההשקעות" של מנהלה לשעבר של מכבי תל אביב - מסתעפת גם לתחום הכדורגל. ככל הנראה בודקת הרשות את נושא השופטים העובדים בחו"ל

20.01.2010, 12:28 | הדר קנה
חוקרי רשות המסים פשטו הבוקר (ד') על משרדי ההתאחדות לכדורגל באצטדיון רמת גן, זאת במסגרת פרשת "בנק ההשקעות" של מוני פנאן ז"ל, המנהל המיתולוגי של קבוצת מכבי תל אביב. ככל הנראה הפשיטה נעשתה במסגרת הבדיקה בנושא שופטים העובדים בחו"ל. 

החוקרים עשו זאת לאור המידע והעדויות שהצטברו בימים האחרונים במסגרת החקירות של הרשות בענף הספורט.

פרשת מוני פנאן תפסה תאוצה בימים האחרונים. השבוע איתר משרד החקירות ששכר עו"ד משה זינגל, מנהל העיזבון של פנאן, מחברת ובה מופיעים בכתב ידו שמות של שחקנים כדורסל שככל הנראה הפקידו כספים בבנק שניהל מנהלה לשעבר של מכבי תל אביב.

מאז התפוצצות הפרשה לאחר התאבדותו של פנאן החל מצעד ארוך של נחקרים במשרדי רשות המסים. בין הנחקרים נמצאים מאמני הקבוצה לשעבר - דייויד בלאט, צביקה שרף, יורם חרוש ועודד קטש, אנשי הקבוצה בהווה - המאמן פיני גרשון, המנכ"ל אלי דריקס, מנהל המשק עמי ביטון והקפטן דריק שארפ. גם שחקנים בדימוס כמו נדב הנפלד, ווילי סימס וגיא גודס הגיעו לתת עדות.

חוקרי רשות המסים אף פשטו פעמיים על משרדי מכבי תל אביב, ובמסגרת הפרשה נחקרו שניים מהשופטים הבכירים של ישראל - סמי בכר   וירון זריף.

תגובת ההתאחדות לכדורגל: "נתבקשנו להעביר מידע ומסמכים בנושא. נעביר כל מה יתבקש למען בדיקה הנושא ונשתף פעולה באופן מלא".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

3 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

1.
החקירה הנמרצת הנדרשת היא:
1.כיצד זה החברים מרשות המיסים לא בדקו במשך שנים את שומת האזרח פאנן מוני? 2.כיצד זה החברים ממע"מ לא בדקו את תיק הניכויים של האזרח פאנן? 3.מי קיבל כרטיסי כניסה למשחקים של "הקבוצה של המדינה-עאלק בחינם תמורת העלמת עין מהחריגה הקבועה בניהול כספי "הקבוצה של המדינה-עאלק"? 4.מה מתרש כיום -ברגע זה ממש-בניהול הכספים של קבוצות "הספורט" בישראל? האם אותה מורסה של מכבי ת"א כדורסל מתקיימת לה בנחת אצל יתר הקבוצות שהן למעשה עסק מסחרי לכל דבר. לצערי אנשי רשות המיסים לא מתאימים לבדוק זאת כי הם (בייחוד הבכירים) נגועים בכל הגועל שייתגלה בסעיפים למעלה. כן גם למשטרת ישראל יש אינטרסים כלכליים בקבוצות ה"ספורט",כך שאנו במבוי סתום.
דיוגנס  |  20.01.10