אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
התאחדות התעשיינים לבג"ץ: כללי רשות המים לתשלום על שירותי ביוב - לא הוגנים צילום: cc-by מגנוס פרנקלין

התאחדות התעשיינים לבג"ץ: כללי רשות המים לתשלום על שירותי ביוב - לא הוגנים

ההתאחדות עתרה לבג"ץ לאחר שהרשות פרסמה כללים חדשים לפיהם מפעלי תעשייה ישלמו עבור שירותי ביוב על מים שכלל לא הוזרמו אליו

20.01.2010, 16:45 | רויטל חובל

התאחדות התעשיינים עתרה ביום שני השבוע לבג"ץ נגד רשות המים והכללים החדשים שקבעה בסוף 2009 לחיוב מפעלי תעשייה בתשלום עבור שירותי ביוב. התאחדות טוענת, כי הכללים החדשים יגרמו למצב שמפעלים ישלמו בגין שירות שלא צרכו.

בהתאחדות טוענים שלפי הכללים החדשים, במקום שכל מפעל תעשייה ישלם עבור שירותי הביוב בדיוק לפי כמות השפכים אותם הזרים לביוב - כפי שהיה נהוג עד היום במרבית הרשויות המקומיות - החיוב ייעשה מעתה על פי נוסחה שרירותית שבפועל תביא לכך שבכל המקרים המפעל ישלם גם על מים שלא הזרים לביוב.

לפי הכללים החדשים, כל המפעלים ישלמו על מים שכלל לא הזרימו לביוב: מפעלי מזון ישלמו אגרת ביוב על מים למילוי בקבוקי משקה; מפעלי בטון, המשתמשים במים לערבוב המלט, ישלמו אגרת ביוב על המים שהם חלק מהמוצר.

מהתאחדות התעשיינים נמסר, כי "הניסיון החצוף של רשות המים לשלוח יד גסה לכיסי התעשייה הישראלית דווקא בשיאו של משבר כלכלי ובימים בהם נדרש לחזק את כושר התעשייה הישראלית ייעצר בבג"ץ. לא ניתן לגבות ולו גם שקל נוסף מעבר למה שהתעשייה מזרימה בפועל - ואין זה משנה באיזו עטיפה או אמתלה תעטוף את זה רשות המים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

3 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

3.
אינטרס התעשיינים תמיד יפגע בציבור, ככה זה מאז ומתמיד.
אני רוצה להזכיר לכם שאלה אותם האנשים אשר מזהמים את המים האויר והאוכל שלנו אותם האנשים שהורסים את הטבע, אותם האנשים שימכרו את אמא שלהם בשביל כסף כי ככה המעמד שלהם דורש. בנוסף, מעמד התעשיינים לא יכול להיות מעמד מבלי לדכא מעמד אחר(רוב האזרחים). חשוב לזכור ולא לשכוח! הדבר היחיד שמעניין תעשיינים זה רווח. גם על חשבון תנאי העובדים(ראו יש במדינה סקטור של 500000 עובדים שבעלי החברות שלהם גונבים מהם כל חודש בצורה כרונית, ולמה הממשלה לא עושה כלום? כי התעשיינים הנפלאים שלנו מזכירים חברת לובי, אותה חברה "משכנעת" חברי כנסת להעביר חוקים והמלצות לטובת התעשיינים. גם על חשבון הסביבה. ראשו של תעשיין חושב ככה "מה אכפת לי מכולם אני דואג לעצמי ולמישפחה שלי ומה אכפת מה יקרה לאקלים עוד 50 שנה כי אני לא היה בין החיים. אחד השלבים הכי חשובים בדרך לשחרור האדם הוא שלב המהפכה של המעמד המדוכא. בני האדם לעולם לא היו חופשיים כל עוד הם ידוכו על ידי מעמדים שולטים.
דימה  |  01.02.10
2.
צדק חברתי
אוכלוסיית התעשיינים מאז ומעולם הייתה מופלית. המחירים שהם שילמו על המים לא היו אפילו ריאלים. אני מנסה לתקן את העיוות הזה וגם אם מדובר במחיר שיצטרכו לשלם אלפי המובטלים. התעשיינים הם חלק בלתי נפרד ממשק המים ואם הצרכנים צריכים לשלם יותר אז גם התעשיינים והחקלאים. זו בעצם הייתה מדיניות האוצר שאני מוביל אותה ויוצא לי הרבה מזה...... אורי השני
אורי שני השני , נס ציונה  |  21.01.10
1.
הפנייה של התאחדות התעשיינים לא צריכה להיות לרשות המים אלא לאורי שני
הכללים החדשים לחיוב מפעלי תעשייה בתשלום עבור שירותי ביוב לא נוסחו ע"י עובדי רשות המים. עובדי רשות המים שובתים כבר 8 שבועות ולא עסקו בניסוח כללים אלו. הכללים החדשים נוסחו ע"י אורי שני, מנכ"ל רשות המים ביחד עם כלכלני ועורכי הדין של משרד האוצר. הגשת הבג"צ צריכה להיות נגד אורי שני באופן אישי על התנהלות מינהלית פסולה.
דחב"ש , גשר הפקק  |  21.01.10