אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קופאס העלתה את דירוג הסיכון של ישראל צילום: גלעד קוולרציק

קופאס העלתה את דירוג הסיכון של ישראל

חברת דירוג הסיכון העולמית שיפרה את דירוג הסיכון של ישראל לרמת A3, בדומה לדירוג הסיכון של סין, איטליה ואנגליה

20.01.2010, 17:18 | תומר זלצר

חברת קופאס (Coface) העולמית, העוסקת בתחומי ניהול סיכוני אשראי, הודיעה על שיפור דירוג הסיכון של ישראל. על פי הדירוג החדש, ישראל ממוקמת בדירוג 3A הדומה לזה של סין, איטליה ואנגליה. יש לציין כי ישראל היא אחת המדינות היחידות בעולם שהצליחו לשפר את דירוג הסיכון שלהן בחודשים האחרונים נוכח ההאטה הגלובלית. בשנתיים האחרונות דורגה ישראל בדירוג 4A בדומה למקסיקו, הונגריה ואסטוניה.

לדירוג הסיכון של קופאס משמעות רבה בקביעת מכסות האשראי לחברות ישראליות במהלך עסקיהן עם גורמים בעולם. השיפור יוזיל את פרמיית ביטוח סיכוני סחר החוץ של החברות בחו"ל, וצפוי להגדיל את מכסות האשראי הניתנות לתעשיינים וליבואנים הישראלים. ביטוח סיכוני סחר חוץ הינו הכלי המרכזי המאפשר אשראי פתוח בין ספקים מחו"ל לחברות ועסקים בישראל.

בהמשך לכך, השיפור צפוי לחסוך לחברות ישראליות קרוב ל-100 מיליון דולר, ובנוסף יכניס למעגל החברות הזוכות לאשראי מספקים בחו"ל עוד כ-400 חברות שעד כה לא קיבלו אשראי. בשנת 2009 סך יתרת אשראי לחברות בישראל מספקים מחו"ל עמד על כ-9.7 מיליארד דולר (כ-30% מסך האשראי למגזר הפרטי הלא בנקאי).

השיפור בדירוג הוא על בסיס מחקר שהובילה חברת הבת של קופאס בישראל – חברת BdiCoface בעזרת ניתוחים מפורטים של סיכוני החברות בישראל, מוסר התשלומים לחו"ל ונתונים מקרו כלכליים.

ממחקרים שערכה במהלך השנה האחרונה, קבעה BdiCoface כי החברות הישראליות הוכיחו חסינות גבוהה יחסית בתקופת המשבר ושיעור הכישלונות העסקיים בארץ סביב משבר האשראי היה מהנמוכים בעולם. כך לדוגמה, שיעור הגידול בהיקף הכישלונות עסקיים בתקופת המשבר היה כ-34% לעומת ממוצע עולמי של כ-105%.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות