אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מיקרוסופט תפיץ היום תיקון לפרצת האבטחה באקספלורר

מיקרוסופט תפיץ היום תיקון לפרצת האבטחה באקספלורר

התיקון לפרצה הקריטית, אשר באמצעותה חדרו האקרים סינים לג'ימייל, יאהו ולאתרי חברות אחרות, יופץ היום בערב ויותקן אוטומטית. מיקרוסופט תערוך משדר רשת מיוחד בנושא

21.01.2010, 16:52 | אבנר קשתן
מיקרוסופט תפיץ היום תיקון לפרצת אבטחה קריטית בדפדפני אינטרנט אקספלורר, המאפשרת לתוקף להשתלט על מחשב פגיע. הפרצה הזו היא שאפשרה למעשה את מתקפות הסייבר על תיבות דואר של פעילי זכויות אדם בסין, אשר בעקבותן פרץ הסכסוך בין גוגל לממשלת סין.

על פי מיקרוסופט, התיקון יופץ אוטומטית למחשבים שבהם פועל שירות העדכונים האוטומטי של חלונות החל משעה 20:00 הערב, שעון ישראל, ויהיה זמין גם להורדה והתקנה ידנית מאתר התגובה לאירועי אבטחה של החברה. בנוסף, מכילה ההודעה הנחיות לצמצום הסכנה מפרצת האבטחה גם למשתמשים שנמנע בעדם להתקין את התיקון. החברה מסרה גם כי היא תערוך משדר רשת מיוחד בשעה 23:00 בלילה, שעון ישראל, כדי לענות על שאלות הציבור בנוגע לפרצת האבטחה והדרכים להתגונן ממנה.

על פי מיקרוסופט, אף שהפרצה קיימת בכל גרסאות הדפדפן, קיימות מתקפות ידועות רק כנגד משתמשי אינטרנט אקספלורר 6. כמה מדינות, ביניהן צרפת, גרמניה ואוסטרליה, פרסמו הזהרות לציבור וקראו למשתמשים לעבור לדפדפנים חלופיים כל עוד לא תוקנה הפרצה.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
כמו שצפיתי לפני שבוע - התיקון בא מהר מאד
כולם מאשימים את מיקרוסופט בחוסר אחריות בכל מה שנוגע לאבטחה של המוצרים שלהם, אבל הנה - מהרגע שכל העולם גילה את הפרצה הנוראית ועד לתיקונה עבר רק שבוע וקצת. אף אחד לא יכול להגיד שמיקרוסופט לא עושים שום דבר כשכל העולם יודע על הבעיות הנוראיות שלהם. עכשיו כל מה שצריך לעשות זה לפרסם בכל שבוע את אחת ממליון הפרצות האחרות שיש באקספלורר, וכך בעוד מליון שבועות מעכשיו אקספלורר יהיה בטוח מכל!
השכן של ביל , ליד ביל  |  22.01.10
3.
דפדפן נוראי
עד שלמדתי להכיר ולראות דפדפנים אחרים, לא הבנתי כמה האקספלורר מדרדר את חוויית הגלישה בעבורי. איטיות תגובה, איטיות בטעינת נתונים, פרצות אבטחה, קריסות תכופות, חוסר יכולת ממשית להתאוששות מתקלות (ריבוי טאבים + קריסה = טראומה), ועוד ועוד מסוג זה. בין אם תשתמשו בשועל או בכרום המזערי - תקבלו מוצר טוב בהרבה.
משה  |  21.01.10
לכל התגובות