אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברת רואי החשבון הגדולה בעולם: סין תהיה הכלכלה הגדולה בעולם בתוך כעשור צילום : בלומברג

חברת רואי החשבון הגדולה בעולם: סין תהיה הכלכלה הגדולה בעולם בתוך כעשור

לדברי ג'ון הוקסוורת', ראש מחלקת מאקרו כלכלה בפרייס ווטרהאוס קופרס, עד 2030 סין כבר תוביל על ארצות הברית בהפרש. כמו כן, מדינות ה-G7 יאבדו את מקומן לטובת מדינות מתעוררות בתוך שני עשורים

22.01.2010, 13:16 | סוכנויות הידיעות

סימן נוסף לכוחן העולה של כלכלות מתעוררות כמו סין בא לידי ביטוי בדו"ח חדש שפרסמה פרייס ווטרהאוס קופרס, חברת רואי החשבון הגדולה בעולם. על פי הדו"ח, סין צפויה לעקוף את ארצות הברית ולהפוך לכלכלה הגדולה בעולם כבר ב-2020.

לדברי ג'ון הוקסוורת', ראש מחלקת מאקרו כלכלה בחברה, עד 2030 סין כבר תוביל על ארצות הברית בהפרש. כמו כן, מדינות ה-G7 יאבדו את מקומן לטובת מדינות מתעוררות בתוך שני עשורים. הדו"ח טוען שכבר ב-2019 התמ"ג של המדינות המתעוררות הגדולות שכוללות את סין, הודו, ברזיל, רוסיה, מקסיקו, אינדונזיה וטורקיה ישווה לזה של מדינות ה-G7, ועד 2030 הוא יהיה גבוה ב-30% משל יפן, ארצות הברית, גרמניה, צרפת, בריטניה, איטליה וקנדה.

כתוצאה מכך עד 2030 עשר הכלכלות המובילות בעולם יהיו סין, ארצות הברית, הודו, יפן, ברזיל, גרמניה, מקסיקו, צרפת ובריטניה. כמו כן, ההערכות הן שהנתח של סין בתמ"ג העולמי יעמוד על 19% עד 2030, בעוד שהיחס של ארצות הברית והאיחוד האירופי יהיה 16% ו-15% בהתאמה.

"ההשפעה של שבע המדינות המתעוררות הגדולות היא כבר עצומה, והדו"ח הזה מצביע על כך שלא מדובר בשאלה של האם הן יעקפו את מדינות ה-G7, אלא מתי", מסכם הוקסוורת'.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות