אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ארגון התעופה הבינלאומי והממשל האמריקאי ישתפו פעולה בנושאי ביטחון תעופה צילום: אי פי איי

ארגון התעופה הבינלאומי והממשל האמריקאי ישתפו פעולה בנושאי ביטחון תעופה

בוועידה בנושא זה הומלץ ליצור מאגר מידע על נוסעים ולמנוע מצב שבו דרישות ביטחון של מדינה אחת "יתנגשו" עם חוקים של מדינה אחרת

22.01.2010, 22:30 | יסמין גיל

לצד ייעול מערכות הסריקה הטכנולוגיות בנמלי התעופה, על מהלכי הבידוק העתידיים לשלב גם מודיעין, זו אחת מהמלצות הוועידה לביטחון בתעופה, שהתכנסה לאחרונה במשרדים הראשיים של ארגון חברות התעופה הבינלאומי (IATA) בז'נבה.

על פי הודעה רשמית של הארגון מהיום (ו'), בוועידה השתתפו השרה לביטחון המולדת האמריקאית (DHS) ג'נט נפוליטנו, מנכ"ל יאט"א ג'יובאני ביסיניאני, וכן מזכ"ל הארגון הבינלאומי לתעופה אזרחית (ICAO) ומנהלים בכירים מ-25 חברות תעופה בעולם. "ביסיניאני ונפוליטנו מובילים עידן חדש של שיתוף פעולה בין תעשיית התעופה לממשל, כדי לשפר את ביטחון התעופה מסביב לעולם", נמסר בהודעה.

"תעשיית התעופה מחויבת לשמור על שמים בטוחים", אמר ביסיניאני, "אנו חיים בעולם גלובלי עם קישוריות גלובלית, ואיומים גלובליים. האתגר הוא להגן על היתרונות של הקישוריות בתעופה, ומנגד לחסל את האיומים. לממשלות ולתעשייה יש את אותן מטרות, אבל מומחיות שונה. ממשלות מבינות את האיומים ואת הכלים הנדרשים לטפל בהם. לתעשייה יש את המומחיות התפעולית".

בין ההמלצות שגובשו במהלך הוועידה: מיסוד שיתוף פעולה בין הממשל לתעשייה, מהלך שיאפשר כתיבת נוהלי ביטחון של הממשל בעזרת מומחים מחברות התעופה; יצירת מאגר מידע על נוסעים, ושיתוף יעיל יותר בין המדינות במידע זה; ויצירת שיתוף פעולה, כך שלא ייווצר מצב שדרישות של מדינה אחת "יתנגשו" עם חוקים של מדינה אחרת.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות