אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל הרשות השנייה למנכ"ל רשות השידור: "ננתק את ערוץ 1 ו-33 מה-DTT" צילום: אלכס קולומויסקי

מנכ"ל הרשות השנייה למנכ"ל רשות השידור: "ננתק את ערוץ 1 ו-33 מה-DTT"

מנשה סמירה כתב למוטי שקלאר כי רשות השידור מחויבת לשלם לרשות השנייה 10 מיליון שקל בשנה עבור הפצת הערוצים 1 ו-33 בממיר ה-DDT. בינתיים ברשות השידור מסרבים

24.01.2010, 12:56 | מיכל תוסייה כהן
מנכ"ל הרשות השנייה, מנשה סמירה, הודיע היום (א') למנכ"ל רשות השידור, מוטי שקלאר, כי הרשות מחויבת לשלם את חובה לרשות השנייה להפצת ערוץ 1 וערוץ 33 בממיר ה-DTT (ממיר לצפייה בחינם בחמישה ערוצים) – שמסתכם ב-10 מיליון שקל בשנה. סמירה הדגיש כי אם הרשות לא תחתום על חוזה להחזרת הכספים, תנתק הרשות השנייה את ערוץ 1 וערוץ 33 מהממיר ותכניס במקומם ערוצים אחרים.

לפי סמירה, עד כה נמנעה רשות השידור מלחתום על הסכם ההתקשרות עם הרשות השנייה, בטענה כי היא אינה מוכנה לשלם לה בגין שידורי הטלוויזיה החינוכית המשולבים בערוץ 1. לטענת סמירה, טענה זו עומדת בניגוד להוראות החוק של הרשות השנייה, לפיו רשות השידור היא זו שנדרשת לשלם לרשות השנייה בגין הפצת שידורי הערוצים 1 ו- 33. לפיכך סמירה דורש משקלאר לחתום על חוזה ההתקשרות לא יאוחר מה- 27 לינואר.

"אם החוזה לא ייחתם" מתריע סמירה, "הרי שלצערי בהתאם לחוק הרשות השנייה, לא יהיה מנוס מהפסקת שידור רשות השידור במערך 'עידן +' (ממיר ה-DTT), ובחינת אלטרנטיבות למילוי מקומה במערך".

 

בתגובה למכתבו של סמירה השיב לו שקלאר: "ממשלת ישראל הטילה על הרשות השנייה, באמצעות חקיקה שיזמה, את האחריות להקים פלטפורמה טכנולוגית להפצת שידורי טלוויזיה. בחקיקה זו הוסמכה הרשות השנייה אך ורק להפעיל את המערך". לדברי שקלאר: "הרשות השנייה לא נדרשה, אינה נדרשת ובשום אופן אינה מוסמכת כלל לקבוע אילו ערוצים יופצו באמצעות המערך הדיגיטלי. אנו רואים בהודעה על הפסקת הפצת השידורים של ערוצי רשות השידור סחיטה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות