אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מהלומה לרשות החשמל: עוזי לנדאו קורא ליו"ר להתפטר

מהלומה לרשות החשמל: עוזי לנדאו קורא ליו"ר להתפטר

שר התשתיות אמר היום לאמנון שפירה כי איבד את האמון בו, וקרא לו "להסיק מסקנות אישיות"

24.01.2010, 18:14 | ליאור גוטמן

"איבדתי את האמון בך – אני קורא לך להסיק מסקנות אישיות" – כך אמר אחה"צ שר התשתיות עוזי לנדאו ליו"ר רשות החשמל אמנון שפירה. לדברי גורם בכיר במשרד התשתיות הדברים הקשים נאמרו על רקע שורה ארוכה של "כשלים בעבודה בין הממשלה לרשות, שכתוצאה מהם נגרם נזק למשק החשמל".

מדובר במהלומה קשה לרשות החשמל: קודם לכן הודיע סגן יו"ר רשות החשמל אילן סולימאן על פרישתו, מה שעלול להשאיר את הגוף האחראי על קביעת תעריפי החשמל ואמות המידה להפעלת המשק ללא יד מכונת.

שפירה נחשב לאחד העובדים הוותיקים ברשות החשמל ולפני כשלוש שנים נכנס לתפקידו כיו"ר הראשות. עם זאת, תחת הנהגתו של שפירה ידעה הרשות מספר מאבקים עם גורמים רבים במשק החשמל, לרבות משרדי ממשלה (אוצר, תשתיות), חברת החשמל וראשי הדירקטוריון שלה. מרשות החשמל סרבו להגיב.

תגובת רשות החשמל: "צר לנו שהשר מודיע לתקשורת על הדרישה להתפטר טרם ההודעה ליו"ר הרשות. יו"ר הרשות ימשיך לעשות עבודתו נאמנה בהתאם לסמכויות מתוך אחריות ציבורית ובהתאם לחוק. לא ייתכן שהחלטות מקצועיות לטובת הציבור וצרכני החשמל יהפכו עילה למתקפות על הרשות ולפיטורי היו"ר" .

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

9 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

9.
מושחתים נמאסתם
כעת נשאר לראות כמה חברי כנסת שבחרנו יעמדו איתן נגד אלו שבעצם תורמים להם בבחירות כדי להגיע לכנסת...כולנו יודעים את התשובה. זה בדיוק מה שקורה עד מתי ....אנו מדינה דמוקרטית היכן? הכל מושחט ראו לחיאני,אולמרט,הירשזון ועוד... לידיעת הציבור החשמל לא יקר, ראו חיוביי הסלולאר שיתעשרו מעבודה בעניים על הציבור וטרם נמצא פתרון לעצירת גביית תשלומים ללא הסבר ללקוח, אך עינכם רק עובדי חח"י
מיכאלה , חיפה  |  25.01.10
8.
עוזי לנדאו - נציג אותנטי של בעלי ההון
כל מפלגת ישראל ביתנו הם נציגים של הקפיטל. הדעות הימניות בנושאי חוץ זה רק בשביל להשיג פופלריות בציבור. וחוץ מזה שכסף, לאומיות ודת הולכים טוב ביחד. עוזי לנדאו(או מי ששלח אותו) רוצה להפריט את חברת חשמל. זה כל העינין ותו לא. כל "רפורמה" משמעותה הפרטה - העברה של נכסי ציבור אל האלפיון העליון. לעוזי לנדאו בסה"כ כואב הלב שיש חברה ממשלתית שמספקת לנו חשמל במחיר לא יקר ואפילו מעסיקה עובדים בשכר שלא נופל מהמגזר הפרטי. תחרות בהחלט מורידה מחירים וחברה פרטית אולי תהיה יעילה יותר, אך היא תעסיק עובדים בשכר מינימום, כמו חצי מהמגזר הפרטי! אה, שכחתי את החשמל חינם... שאף אחד לא יבלבל בשכל על החשמל חינם. כרגע חלק מהרווחים של חברת חשמל הולכים באמת למימון חשמל בבית של שכירים שעובדים בחברה הזו. ואם נניח לדוגמא שרי אריסון תקנה את חברת חשמל, והרווחים ילכו לעוד יאכתה מפוארת בשבילה, במקום חשמל חינם לעובדים, זה יותר בשבילנו?!!! ההיפך! כשכיר אני מעדיף שיהיו עוד 5000 שכירים שיהנו מההטבה מאשר יאכתה לאדם אחד. חברת חשמל אינה ביזבוז. בסופו של המאזן, החשמל בארץ אינו יקר בכלל בהשוואה למדינות אירופאיות אחרות. בנוסף החברה הזו ריווחית. זו בדיוק הסיבה שבעלי ההון שמו עליה עין. אם היא היתה חברה מפסידה, גרועה ומושחתת שמספקת חשמל לא יציב - לא היו רוצים לקנות אותה. כעת נשאר לראות כמה חברי כנסת שבחרנו יעמדו איתן נגד אלו שבעצם תורמים להם בבחירות כדי להגיע לכנסת...כולנו יודעים את התשובה.
שמאל אדום , ישראל  |  25.01.10
לכל התגובות