אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תע"א: הממונה על פרישה מוקדמת בן 70

תע"א: הממונה על פרישה מוקדמת בן 70

ל"כלכליסט" נודע כי כהונת סמנכ"ל משאבי אנוש בתע"א אריה פנסו, הוארכה. עובדים: "הדבר נובע מקרבתו לח"כ חיים כץ"

25.01.2010, 09:34 | נעמה סיקולר

סמנכ"ל משאבי האנוש בתעשייה אווירית אריה פנסו מתקרב לגיל 70, אולם למרות שחצה כבר את גיל הפרישה הנהלת החברה מאריכה את מינויו - כך נודע ל"כלכליסט".

עובדים בחברה הביעו לאחרונה תרעומת על העובדה שדווקא פנסו, שממונה על תוכנית הפרישה המוקדמת שמבצעת החברה, אינו פורש בעצמו. "יש טעם לפגם בעובדה שפנסו שולח הביתה אנשים בני 52–54 בשעה שהוא עצמו היה צריך לפרוש כבר לפני שלוש שנים", אמר ל"כלכליסט" עובד בחברה. עובדים אחרים תולים את הישארותו בקרבה ליו"ר ועד העובדים של החברה ח"כ חיים כץ.

מבקר המדינה על תע"א 30 מיליון דולר ירדו לטימיון על פי דו"ח מבקר המדינה, השקעה שביצעה התעשייה האווירית בתחום מטוסי האימון לוותה בשורה של ליקויים והסתיימה בהפסד כבד נעמה סיקולר, 8 תגובותלכתבה המלאה

בשנה וחצי האחרונות הורה מנכ"ל החברה להאיץ את תוכנית הפרישה כחלק מהתייעלות. בשנים 2006-2008 פרשו מהחברה 880 עובדים, ועל פי התוכניות עד סוף 2010 יפרשו 1,500 עובדים. פרישה מוקדמת בקצב של מאות עובדים בשנה צפויה גם בשנים 2011–2012. בתשעת החודשים הראשונים של 2009 פרשו מהתעשייה האווירית 161 עובדים בעלות של 28 מיליון דולר לחברה. בשנת 2008 הקצתה החברה 58 מיליון דולר לתוכניות הפרישה שלה.

לדברי מקורבים להנהלה, פנסו מצליח לשמר את המרקם העדין של יחסי העבודה בתעשייה האווירית ללא שביתות וסכסוכים, ולכן החברה רואה חשיבות בהישארותו בתפקיד גם מעבר לגיל הפרישה.

מהתעשייה האווירית נמסר כי "כהונתו של אריה פנסו, הסמנכ"ל למשאבי אנוש, הוארכה לפני שנים אחדות על פי החלטת דירקטוריון התע"א, בהסתמך על שיקולים מקצועיים וענייניים ובהתאם להוראות הדין. לא עומדת כיום כל בקשה בעניין זה בפני הדירקטוריון".

בחברה הודפים את הטענות כאילו קיימים חילוקי דעות בין יו"ר החברה יאיר שמיר התומך בהישארותו של פנסו לבין מנכ"ל החברה יצחק ניסן הדורש את פרישתו. "אין כל מחלוקת בין יו"ר הדירקטוריון ובין מנכ"ל החברה לגבי כהונתו של הסמנכ"ל האמור. כל האמירות המיוחסות להם בעניין זה הן שקר וכזב".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות