אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

נתניהו: בלי העלייה מבריה"מ לא היינו רואים את הצמיחה הגדולה

ראש הממשלה נאם בכנס אשדוד לעלייה וקליטה: "מיליון עולים שהגיעו מברית המועצות הצילו את מדינת ישראל - דמוגרפית, כלכלית ופוליטית"

25.01.2010, 11:48 | אולגה ויניאר

"מיליון עולים שהגיעו מברית המועצות הצילו את מדינת ישראל - דמוגרפית, כלכלית ופוליטית. הם חלק אינטגרלי מהחברה הישראלית", כך אמר היום ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בכנס אשדוד ה-3 לעלייה וקליטה. "אלמלא אותה עלייה, שיכולנו רק לחלום עליה, לא היינו רואים את הצמיחה הגדולה", הוסיף.

נתניהו שנאם בכנס שנערך ביוזמה משותפת של עיריית אשדוד, המשרד לקליטת עלייה והסוכנות היהודית אמר עוד, כי "עלינו לדאות לפיתוח המדינה. אנחנו היום מדינה מפותחת, לא מתפתחת ועלינו להמשיך לצמוח ולצבור עושר. אנחנו מדינה המתבססת על ידע, אנחנו מייצרים מוצרים עתירי ידע ואולי מובילים בכך ביחס לנפש. יש בעיות דיור, אנחנו יודעים על כך ועובדים על פתרונות לכך.

אם היום אנחנו ב-28 אלף דולר הכנסה לנפש ויש הרואים בכך הישג, עלינו לפעול להגדיל את המספר הזה, להגיע לקפיצה משמעותית. בין מוסקבה לולדיווסטוק יש רכבת טרנססיבירית. בין קרית שמונה לאילת אין רכבת. אין הצדקה לכך וזה הולך להשתנות. אין הצדקה לקיומה של פריפריה בישראל. אנחנו נפעל לשינוי. אנחנו רוצים לחבר את המרכז אל הצפון, לפתוח את הקרקעות, לקצר את התכנון, לעודד בנייה. אני יודע שהולכת להיות תנופה גדולה בכלכלה ואני רוצה לראות את העולים משתלבים בכלכלה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות