אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"כל עוד אני ראש המועצה, לא יהיה שדה תעופה בינלאומי בעמק יזרעאל" צילום: עמית מגל

"כל עוד אני ראש המועצה, לא יהיה שדה תעופה בינלאומי בעמק יזרעאל"

כך אמר ראש המועצה האזורית עמק יזרעאל, אייל בצר, בישיבה מיוחדת בנושא הקמת שדה תעופה משלים לנתב"ג, במגידו. לפני כחודשיים הוצע להעביר את פעילות השדה בהרצליה למגידו. משרד התחבורה: החלטה בנושא תתקבל השבוע

25.01.2010, 12:16 | יסמין גיל

"כל עוד אני ראש המועצה, לא יהיה שדה תעופה בינלאומי בעמק יזרעאל", כך אמר אתמול (א') ראש המועצה האזורית עמק יזרעאל, אייל בצר, בישיבת מליאה מיוחדת בנושא הקמת שדה תעופה משלים לנתב"ג במנחת מגידו. זאת, בתשובה לשאלה של אחת התושבות בעמק, שנכחה בדיון, ושאלה את בצר לגבי עמדתו האישית למהלך. עמדה רשמית של כלל המליאה, המורכבת מנציגי היישובים באזור, צפויה להתקבל בשבוע הבא, אולם כפי הנראה תהיה זהה.

שתי ציפורים במכה? השר כץ הציע להעביר את שדה התעופה בהרצליה למגידו הרשויות בשרון מבקשות מזה שנים לסגור את שדה התעופה בהרצליה. הרשויות בצפון מתנגדות להקמת שדה תעופה משלים לנתב"ג במנחת מגידו. הרעיון של שר התחבורה: להעתיק את פעילות בתי הספר לטיסה בהרצליה, למנחת מגידו, מהלך שלא יאפשר פעילות בינלאומית במנחת יסמין גיל, 7 תגובותלכתבה המלאה

בישיבה, שהוגדרה כשימוע ציבורי, השתתפו נציגי ציבור, תושבי האזור, אנשי מטה המאבק שבו חברים ראשי המועצות האזוריות עמק יזרעאל, מגידו וקריית טבעון וארגונים סביבתיים, וכן נציגים ממשרד התחבורה ומרשות התעופה האזרחית (רת"א).

בישיבה נכח גם האלוף (במיל') הרצל בודינגר, שעמד בראש הוועדה הציבורית לבחינת תוכנית אב לשדות תעופה בישראל, שפרסמה לפני כשנה את מסקנותיה, ביניהן להפוך את המנחת באזור מגידו לשדה תעופה בינלאומי אזורי, משלים לנתב"ג, שישמש בעיקר טיסות של צליינים שמגיעים לצפון הארץ.

"היה דיון מקצועי ומגוון וייצג את כלל הדעות לגבי השדה במגידו", אומר היום (ב') ל"כלכליסט" בצר, "עמדתי האישית היא שאני מתנגד להקמת שדה תעופה בינלאומי במגידו, אך אני כן תומך בהשארת המצב הקיים כפי שהוא, קרי, שדה תעופה דרג 4 למטוסי ריסוס, קלוב תעופה ואפשרות להעביר לצפון חלק מהפעילויות של השדה בהרצליה".

לפני כחודשיים, במהלך פגישה בין שר התחבורה, ישראל כץ לבין בצר, הועלתה הצעה שבמקום פתיחת שדה תעופה משלים לנתב"ג במגידו, תועבר לשם פעילות בתי הספר לטיסה של שדה התעופה בהרצליה, וכך במגידו לא תופעל פעילות בינלאומית. באותו זמן השר כץ הקצה דד-ליין של חודשיים, לקבלת החלטה בנושא השדה בהרצליה, שאותו מבקשות הרשויות שסביבו לסגור - דד-ליין שהגיע לסיומו השבוע. על כך נמסר היום ממשרד התחבורה, כי כפי הנראה ההחלטה לגבי השדה בהרצליה צפויה להתקבל עד סוף השבוע.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

13 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

11.
אייל אנחנו איתך
ללא ספק עבודתך נראת בעמק וניכר כי אתה הוא זה שישמור לנו על העמק ויקדם אותו. חבל שהגיעו מספר מחפשי ג'ובים שעסוקים בהשמצות... הם לא מבינים בשרות המונציפאלי כלל הגנרל שהשתחרר מצהל ומחפש ג'וב ולא מוכן ללכלך את ידיו אלה מחפש קיצורי דרך..... (מי שיפשפשו בעברו ימצאו גם אצלו דברים מעניינים) שיגיש מועמדות להיות יור וועד ילמד וימתין...
אחד שמכיר  |  16.10.18
10.
רד מאיתנו ישראל כץ
ישראל כץ רד מהעמק היפה שלנו. מה קרה? הרצליה העשירה והשבעה איננה חפצה בשדה תעופה וישראל כץ מכבד מאד את קולם של כבדי הממון, מכוח כספם נשמע קולם ברמה. אנחנו בעמק נולדים אל רעש נורא של מטוסים והוא מלווה אותנו כל חיינו וברעש הזה אנחנו גם נקברים. אף פעם לא תשמע את דברי המספיד עד סופם. חזקה על מטוסי חיל האוויר שיקטעו אותו. כל מורה בעמק יודע שיהיה עליו להפסיק את מהלך השעור כמה פעמים כי רעש המטוסים אינו מאפשר תקשורת בינו לבין תלמידיו. אין אנחנו מלינים על חיל האוויר - הוא עושה מלאכתו נאמנה אלה הם צרכי הבטחון של עם ישראל ולכן אנחנו שותקים. מי אתה ישראל כץ שתוסיף לנו מה"טובין" שלך - כְּלָךְ לְךָ למחוזות העושר ושב בשקט בביתך.
ילידת עמק יזרעאל , עמק יזרעאל  |  14.10.14
9.
שדה תעופה מגידו
הקיבוצים והמושבים קבלו בזמנו אדמות לחקלאות,והיום רובם לא מעבד את האדמות.או שבונים מגרשים לבניה או להשכרה,וכן חלק מהאדמות החקלאיות הם משכרים לאחרים .המדינה בזמנו נתנה את האדמה לחקלאות,מי שלא מעבד את האדמה ,שהמדינה תקח בחזרה.ושילכו לעבוד בבנין שדה התעופה שיוקם במגידו.את שדה התעופה חייבים להקים,אין ברירה לצפון ולאזור בכלל.ולטובת המדינה.ולא להתחשב במעט קטן של התושבים,ובראשי המועצות.תמיד יש מחליפים וגם יותר טובים.
אהרון , עפולה  |  03.02.10
לכל התגובות