אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אחרי עשרה חודשים בפולאר השקעות - תמיר ספיר מחזיר את המפתחות

אחרי עשרה חודשים בפולאר השקעות - תמיר ספיר מחזיר את המפתחות

המיליארדר ספיר הודיע כי "לאחר בדיקת כדאיות החליטה קבוצת ספיר להיענות לבקשתו של בעל השליטה בפולאר, זיל פלדמן, לרכישת חלקה"

25.01.2010, 14:55 | רחלי בינדמן

פחות משנה לאחר שנכנס המיליארדר תמיר ספיר בקול רעש וצלצולים כמשקיע בפולאר השקעותצפוי זיל פלדמן, שותפו לשליטה, לרכוש מספיר את אחזקותיו. ספיר עדכן את דירקטוריון פולאר כי פלדמן הביע עניין לרכוש את מניותיו, ולפיכך הודיע ספיר על התפטרותו מדירקטוריון החברה.

באפריל אשתקד נכנס ספיר לגרעין השליטה בפולאר, המשקיעה בפרויקטי נדל"ן ברחבי העולם, כשהשקיע בפ.ד אחזקות, השותפות באמצעותה מחזיק פלדמן בשליטה בפולאר (50%).

ספיר, יהודי ממוצא גרוזיני שעזב את בריה"מ לישראל ב-73 ומאוחר יותר היגר לארה"ב ללא פרוטה, עשה את הונו מאפס. את דרכו החל בעסקאות נפט ובהמשך השתלב בעסקי נדל"ן וכיום הוא מדורג במקום ה-522 בין עשירי העולם עם הון מוערך של כ-1.4 מיליארד דולר. ספיר נכנס לפולאר למרות שעברה תקופה לא קלה בשנת 2008 עם הפרשות מהותיות שביצעה בהשקעות הנדל"ן שלה לנוכח המשבר הפיננסי.

אלכס ספיר, בנו של תמיר ספיר אמר בסמוך להשקעה כי ספיר השקיע בפולאר בגלל הפלטפורמה והפוטנציאל הגלום בתחום הנדל"ן וציין כי רכישת נכסים במצב של פשיטת רגל מבנקים היא הזדמנות נפלאה.

עשרה חודשים לאחר מכן וקולות אחרים נשמעים מצידו של ספיר. אלכס ספיר, המשמש מנכ"ל קבוצת ספיר הסביר בלקוניות את סיבת נטישת ההשקעה: "לאחר בדיקת כדאיות החליטה קבוצת ספיר, שמתמקדת היום בשלושה פרויקטים עסקיים רחבים בחו"ל, לענות לבקשתו של בעל השליטה בפולאר, זיל פלדמן, לרכישת חלקה של הקבוצה בפולאר השקעות. קבוצת ספיר תשמח להמשיך לשתף פעולה בעתיד עם חברת פולאר השקעות".

מעניין כי אין זו ההשקעה הראשונה שמממש ספיר בעת האחרונה. רק לפני חודש נודע כי ספיר העמיד למכירה בית מפואר והיסטורי בשדרה החמישית בניו יורק שרכש לפני ארבע שנים בתמורה ל-40 מיליון דולר, כשהפעם הוא המחיר המבוקש עליו מצד ספיר עומד על 50 מיליון דולר. בעת הרכישה טען ספיר כי אין בכוונתו לעבור לגור בבית, אלא להפוך אותו למוזיאון לאוסף האמנות הייחודי שלו. אולם תכנית זו מעולם לא התממשה והבית נותר ריק בארבעת השנים האחרונות.

את הרבעון השלישי של 2009 סיימה פולאר המנוהלת על ידי אורי שנישנכנס לתפקיד באוקטובר אשתקד עם הפסד של 28.2 מיליון שקל. פלדמן, שרכש ביוני 2009 את השליטה בפולאר, לא עמד בתשלום של 23 מיליון שקל שהיה אמור להזרים לתוך החברה לאחר שקיבל אישור מבעלי המניות לבצע את התשלום בחלקים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות