אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סוף לזיגזג: אמנון דיק מונה ליו"ר רשות השידור צילום: עירית זילברמן

סוף לזיגזג: אמנון דיק מונה ליו"ר רשות השידור

לפני חודש הסיר מנכ"ל בזק לשעבר את מועמדותו ולפני שבוע חזר בו. ועדת המינויים אישרה את מינויו. דיק הודיע כי לא יקבל שכר על התפקיד

25.01.2010, 17:03 | מיכל תוסייה כהן

סוף לזיגזג: אמנון דיק מונה ליו"ר רשות השידור. לפני כחודש הודיע דיק כי הוא פורש מהמועמדות לתפקיד, אך לפני כשבוע החליט להחזיר את מועמדותו. היום אישרה ועדת המינויים של השירות הציבורי את מועמדותו לתפקיד וההחלטה תובא בקרוב לאישור הממשלה.

דיק היה המועמד המועדף לתפקיד של השר הממונה על רשות השידור, יולי אדלשטיין, שרצה לרענן את שורות הרשות. לטענת יו"ר הרשות הקודם, משה גביש, אדלשטיין דחף אותו להתפטר מתפקידו כדי לפנות מקום לדיק, מנכ"ל בזק לשעבר.

ממשרדו של אדלשטיין נמסר בשעתו, כי ניסיונו של דיק בתחום התקשורת היווה שיקול בהחלטתו של השר והוא כולל את היותו ממקימי זכיינית ערוץ רשת ודירקטור בה מטעם חברת "עלית" וכן את ניסיונו כאחד מבעלי רדיו ללא הפסקה ורדיו צפון.

המועמדות של דיק לא זכתה לתמיכה רבה וקמו לה מתנגדים. זאת בעיקר בשל שיקולים פוליטיים. לטענת מקורבים לרשות, דיק נתפס פוליטית כמקורב לקדימה ואילו בלשכת ראש הממשלה רצו מישהו שמקורב יותר למפלגת הליכוד.

מאבקים הפוליטיים

כפי הנראה, דיק שבע ממאבקי הפוליטיקה בדרך לתפקיד, ולפני כחודש הודיע לשר אדלשטיין כי הוא פורש מהתפקיד. במכתב ששלח לשר הוא טען כי מצב הרשות "בכי רע" והתארכות תהליך המינוי שלו, של המליאה ושל הוועד המנהל, ללא סיבה ממשית, יש בה כדי לפגוע ביכולת שלו לנהל את הרשות בעתיד ולכן החליט לפרוש. במכתב הוא טען, כי "אם הרשות הייתה פועלת במגזר העסקי (ממנו אני בא) היא הייתה מזמן בפשיטת רגל או בהליכי כינוס נכסים. ביצוע תוכנית מפנה (רפורמה), ייצובה הכלכלי וכן השבחת תכניה ובעיקר שיפור והעשרת המסך הירוד של ערוץ 1, מחייבים רוח גבית רחבה ואם זו איננה בנמצא לא נוכל להנהיג את השינוי המיוחל".

מסע השכנועים הצליח

בעקבות המכתב, השר אדלשטיין יצא במסע שכנועים לגרום לדיק לשנות את דעתו. דיק השתכנע להחזיר את מועמדותו לתפקיד בשעה אחת בלילה אחרי חצות, אחרי שיחת טלפון עם השר אדלשטיין. ההחלטה הייתה "בדקה ה- 90". כמה שעות לאחר מכן בתשע בבוקר התנסה וועדת המינויים ואישרה את כניסתו לתפקיד ואילו השר אדלשטיין כבר היה בדרך לשליחות מדינית בניו יורק.

לדברי מקורב לאדלשטיין, "יולי החליט שהוא לא מוותר לדיק. שהוא ידבר איתו שוב ושוב עד שהוא יסכים להחזיר את המועמדות שלו לתפקיד. אחרי שהוא אמר ליולי כן אחרי המון שכנועים, כולם ממש שמחו והרגישו אושר אמיתי שמצאנו את האדם המתאים לתפקיד".

בעקבות קבלתו לתפקיד יו"ר רשות השידור, דיק ייאלץ לוותר על אחזקותיו בחברה המחזיקה בשתי תחנות רדיו אזורי, רדיו צפון ורדיו ללא הפסקה, העומדות על 12%, ולהעביר אחזקות אלו לנאמנות עיוורת. כמו כן הוא ייאלץ להעמיד אותן למכירה. זאת על מנת למנוע כל ניגוד עניינים בביצוע תפקידו כיו"ר. כמו כן, דיק הודיע כי יבצע את תפקידו ללא שכר, כמו היו"ר היוצא, שכן לטעמו "זהו צעד מתבקש מבחינה ציבורית".

לדיק ניסיון רב בהבראת חברות גדולות, בהובלת שינויים אסטרטגים ושיווקיים, בפיתוח עסקי, במיזוגים ורכישות. את הניסיון הזה הוא יצטרך כעת לרתום למען הבראתה של רשות השידור שסובלת מגירעון של 100 מיליון שקל בתקציב, והחלה כעת בתוכנית קיצוצים מסיבית. דיק יצטרך להתמודד עם מספר ועדי עובדים של הרשות, אשר נלחמים בקיצוצים.

כמו כן בימים אלו נמצאת בהליך חקיקה בוועדת הכלכלה של הכנסת הרפורמה ברשות השידור. הרפורמה כוללת מספר צעדים קשים, בהם פיטורי 700 עובדים של רשות השידור.

 

אמנון דיק היה מנכ"ל חברת בזק עד שנת 2005 ומאז פרישתו מהתפקיד הוא משמש כיועץ לחברות בין-לאומיות בחו"ל בתחומי אסטרטגיה, מיזוגים ורכישות. בעברו, שימש דיק גם כיו"ר ומנכ"ל עלית אינטרנשיונל, וכן היה מנכ"ל שקם, מעדנות ויפאורה ומנהל השיווק והמכירות בקוקה-קולה ישראל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות