אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סופית: אין לפטר עובד שנעדר מהעבודה עקב טיפולי פוריות צילום: סי די בנק

סופית: אין לפטר עובד שנעדר מהעבודה עקב טיפולי פוריות

החוק קובע כי ההגנה מפני פיטורים תחול גם על עובדים שנעדרו מהעבודה בתקופת הטיפולים או במשך של 150 ימים אחרי תחילת הטיפולים - לפי המאוחר מביניהם

25.01.2010, 20:04 | תומר אביטל
מליאת הכנסת אישרה לפני דקות אחדות בקריאה שנייה ושלישית את הצעת חוק של ח"כ שלי יחימוביץ' (עבודה), לפיה אסור לפטר עובד או עובדת הנעדרים מעבודתם בשל טיפולי פוריות לרבות טיפולי הפריה חוץ גופית.

התיקון לחוק קובע כי ההגנה מפני פיטורים תחול גם על עובד או עובדת שלא נעדרו מהעבודה בתקופת הטיפולים או במשך של 150 ימים אחרי תחילת הטיפולים - לפי המאוחר מביניהם.

כדי לקבל את ההגנה מפני הפיטורים על העובדים להודיע למעביד על הטיפולים בתוך 3 ימי עבודה מקבלת ההודעה על הפיטורים, ויהיה עליהם להגיש למעביד בתוך שבועיים אישור בכתב על הטיפולים מהרופא המטפל.

ההגנה מפני הפיטורים תחול הן על עובדים קבועים והן על עובדים ארעיים או זמניים, ובלבד שעבדו אצל אותו מעביד או באותו מקום עבודה שישה חודשים לפחות.

ח"כ יחימוביץ': "במציאות יש נשים חרוצות רבות החשות מחויבות גבוהה למקום עבודתן, והן מגיעות לעבודה חרף הטיפולים הקשים ולעיתים ביום הטיפול עצמו, לפניו או אחריו. נשים אלה נעדרות לזמן קצר ביותר ולעיתים כלל אינן נעדרות. נוצר אפוא מצב אבסורדי לחלוטין, שבו החוק אינו מגן כלל על מי שעושה כל אשר לאל ידה שלא להיעדר מהעבודה, ומגונן, וזאת בצדק כמובן, רק על מי ששיעור ההיעדרויות שלה ניכר. הצעת החוק קובעת כי גם נשים אלה יהיו מוגנות מפיטורים".

ח"כ חיים אורון (מרץ), מיוזמי החוק: "הרחבת ההגנה מפני פיטורין לאלה העוברות טיפולי פוריות, שלא על חשבון זמן העבודה, מהווה תיקון לעיוות שהיה קיים עד כה בחקיקה וצעד חשוב במאבק לקידום חוקי עבודה המגנים על נשים בעת טיפולי הפוריות, ההריון ולאחר הלידה". 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

15 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

15.
לעובד שפוטר במהלך טיפולי פוריות
אז לי זה קרה בדיוק כמו אצלך. הייתי עובדת למופת, בעלת הצטיינות עם אופק תעסוקתי בכיר ביותר בחברה. הגיעה מנהלת שלא יודעת כלום ומאוד לא אהבה את טיפולי הפוריות שלי והתחילה להתעלל בי קשות.וני כל הזמן חיפיתי עליה... מעובדת מצטיינת הפכתי בשבוע לעובדת נוראית. לבסוף פיטרו אותי בגסות תוך עלבון נפש גדול ובתירוצים שונים , פאתטיים ועלובים. אני נלחמתי איתם עד הטיפה האחרונה.כל ההפחדות שלהם וכל האיומים לא עזרו להם.וכמה איומים....(הבהירו לי שהם ידאגו שלא אתקבל לאף מקום עבודה אחר) למרות שהם לקחו את משרד עורכי הדין הכי גדול בארץ,(ושפכו עשרות אלפים, רק בשביל לא לשלם לי) אני לקחתי את משרד העורכי הדין הכי טוב בארץ ולא וויתרתי להם וחשפתי בפני בית המשפט ומשרד התמ"ת את כל השקרים שלהם ומי הם באמת. והיום אני יכולה להגיד לך שאני המנצחת ובגדול! והם ייחשבו טוב טוב לפני שיפטרו עוד עובד/ת בטיפולים. חלי יחימוציץ- תודה על התיקון הכל כך מתבקש בחוק ויישר כח!
יעל , חיפה  |  26.01.10
14.
יופי שהם נזכרו עכשיו אחרי שלפני חצי שנה פיטרו אותי במהלך הטיפולים...
אחרי שלוש שנים וחצי כמנהל צוות בחברת היי-טק, שבה השקעתי ימים ולילות מהיום שהגעתי כעובד מספר 20 עד שהחברה גדלה לארגון של 220 עובדים, הגיע אפס מאופס, חדל אישים ושקרן כמנהל חדש מעלי, ואחרי שעבד איתי פחות מחצי שנה החליט שהוא לא מעוניין שאני אמשיך לעבוד תחתיו, וזה רק בגלל שחשפתי את השקרים שלו ואת דרך הניהול הקלוקל שלו. וזה קרה דווקא כאשר אני ובת זוגי הינו באמצע תהליך IVF ארוך וקשה, כמובן שאותו ואת שאר המנהלים האטומים בחברה זה לא עניין, הם הציבו בפני סוללת עורכי דין שנאבקו איתי בדיונים ופגישות במשך חודשים, ובמקביל אותו מנהל דאג להרע את תנאי העבודה שלי ולהכשיל אותי בכל פעולה שניסיתי לבצע. בסוף התיאשתי, ולמרות שהטיפולים כן דרשו ממני להיעדר מהעבודה, החלטתי שלא להיכנס איתם למאבק מול משרד התמ"ת והסכמתי לעזוב. ובזה היחס המחפיר של החברה הזאת לא הסתיים, כי את פיצויי הפיטורים הם נזכרו להעביר 4 חודשים אחרי... דבר אחד טוב יצא מכל הסיפור, בן בכור מדהים וחמוד!
עובד שפוטר במהלך טיפולי פוריות  |  26.01.10
לכל התגובות