אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אתרי זכויות אדם בסין תחת מתקפה צילום: בלומברג

אתרי זכויות אדם בסין תחת מתקפה

שבועיים לאחר שהממשל הסיני הואשם בפריצה לג'ימייל, מדווחים חמישה ארגוני זכויות אדם הפועלים בסין שאתריהם הותקפו על ידי האקרים. גם מתקפה זו מיוחסת למשטר הסיני

26.01.2010, 10:28 | יוסי גורביץ
האם מתקפת הרשת של סין מתרחבת? כשבועיים לאחר שהואשמה סין בפומבי על ידי גוגל וממשלת ארצות הברית בתקיפתן של יותר מ-30 חברות, מדווחות כעת קבוצות זכויות אדם סיניות כי אתריהן ספגו התקפות מצד האקרים, ולטענתן האחראית להתקפות אלה היא ממשלת סין. כך מוסר אתר חדשות הטכנולוגיה cnet.

האתרים שהותקפו הם של הארגונים Chinese Human Rights Defenders וארבע קבוצות מקורבות – Civil Rights and Livelihood Watch, Independent Chinese Pen Center, New Century News ו-Canyu. במהלך סוף השבוע האחרון הופעלה נגדם מתקפת מניעת שירות משולבת (DDoS), שגרמה לעומס רב על השרתים במשך כ-16 שעות. בשיא ההתקפה, ניסו ההאקרים להציף את האתרים בשני ג'יגה-בייט של מידע מדי שנייה. לאחר ההתקפה, התגלתה באתרים תוכנות מזיקות שהותקנו בהם, ככל הנראה, עוד קודם להתקפה.

ארגון מגני זכויות האדם בסין האשים בהתקפה את הממשל, וציין כי אין זו הפעם הראשונה שאתרים אלה מהווים מטרה להתקפה כזו, ובעבר הם ספגו התקפות האקרים בעיקר סביב "זמנים רגישים בסין", כגון יום השנה לטבח בכיכר טיאננמן, התקפות ששיתקו את האתרים למשך ימים שלמים.

בתוך כך, סין ממשיכה להכחיש בעקשנות את אחריותה להתקפה על גוגל ועל חברות אמריקאיות אחרות, ובמקביל מגנה על זכותה לצנזר את הרשת. בכיר במשרד מועצת המידע של המדינה אמר לסוכנות הידיעות הסינית הרשמית, Xinhua, ש"מידע מקוון שמסית לחתירה תחת כוח המדינה, לאלימות, לטרור או שמכיל תוכן פורנוגרפי נאסר במפורש בחוקים ובתקנות", וש"לסין יש הצדקה מלאה לטפל בתוכן המקוון הבלתי חוקי והמזיק הזה".

סין ניהלה בשנה האחרונה מסע תעמולה כנגד "מידע מזיק", בטענה שהכוונה היא לסגור אתרי פורנוגרפיה ולא למנוע דיונים פוליטיים. ההתייחסות למאבק ב"מידע שמסית לחתירה תחת כוח המדינה" עשוי להצביע על שינוי בתעמולה הסינית, והגנה מפורשת על צנזורה פוליטית, פעולה שעד הכחישה סין שהיא נוקטת אותה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות