אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

אלי ברקת: אני מצפה לתשואה של 20%

ברקת במסיבת העיתונאים לסיכום העברת השליטה בבית ההשקעות דש איפקס: "חבל שלא הצלחנו להיכנס במחיר יותר נמוך אבל זו היתה עסקה של Win-Win"

27.01.2010, 10:13 | הדר רז

"אתמול הביאו לי את מצבת בעלי המניות ופעם ראשונה אני רואה ש-BRM מחזיקה ב-60%, זה משלים פעולות שעשינו במשך יותר משלושה חודשים. העסקה הושלמה". כך אמר עידו נויברגר, מנכ"ל משותף בדש איפקס הבוקר (ד') במסיבת עיתונאים לרגל השלמת רכישת השליטה בבית ההשקעות על ידי BRM שבשליטת אלי ברקת.

"החברה הגיעה לשווי של מיליארד שקל, מישהו שמבין אמר שזה נכון לקנות את החברה לפי השווי הזה, וזה לא מובן מאליו. התחלנו בהון עצמי אפסי, ושווי זניח. היקף הנכסים המנוהל היה בערך 5 מיליארד שקל והיום אנחנו כ-45 מיליארד שקל. ההכנסות מעל 350 מיליון שקל, החברה ממותגת אחרת. אנחנו החברה עם עודף הנכסים הגדול ביותר בשוק. עם העודף הזה ניתן לנו פתח גדול לאפשרות רכישה של בתי השקעות אחרים, עם מינוף בנקאי או של איגרות חוב והון עצמי.

ויקטור שמריך, מנכ"ל משותף בבית ההשקעות החליט לנצל את הבמה כדי להתייחס להסדר אפריקה ואמר: "אני חושב שההסדר של אפריקה הוא הסדר גרוע לבעלי האג"ח. יש הסדרים בעולם שנעשו בצורה כזו? בעולם היו לוקחים לו את החברה. זה היה צריך להיות כמו באג"ח ט', שם היה עיקר החשיפה שלנו".

 

נויברגר: "כל האפשרויות פתוחות בפנינו"

 

לדברי נויברגר, "כל האפשרויות פתוחות בפנינו. יש לנו את הדירוג הכי גבוה ומגיע לנו יותר. אני מאמין שב-2010 נקבל דירוג גבוה יותר. יש תחושת גאווה. החברה נמצאת היום, אני לא רוצה להגיד בשיא, אבל בנקודה הכי טובה אי פעם, הן מבחינת הנכסים, איכותם, איכות ההנהלה. אני יותר משמח שאלי נכנס למצב כזה, אני חייב לפרגן לאלי וגבי (אלי ברקת וגבי רביד, שתהיה יו"ר בית ההשקעות) שבדקו את זה. נאלצנו על פני השנים להיפגש עם מתעניינים למיניהם, ופה רמת הידע וההתעניינות היתה גדולה כבר ברגע הראשון ולכן החברה הצליחה".

עידו נויברגר. ייכנסו לשווקים חדשים, צילום: שאול גולן עידו נויברגר. ייכנסו לשווקים חדשים | צילום: שאול גולן עידו נויברגר. ייכנסו לשווקים חדשים, צילום: שאול גולן

נויברגר הוסיף כי "יש מבחינתנו הרבה יתרונות שהשליטה מרוכזת במקום אחד, שמביא איתו יציבות פיננסית, ניסיון בינלאומי. אנחנו בחודשים האחרונים עשינו עסקה והיא לא דבר טריוויאלי ופשוט, לכל עסקה יש מכשולים והצלחנו לעבור את זה בצורה טובה. שני הצדדים למדו בתהליך להכיר את היתרונות והחסרונות אחד של השני. זו פתיחת מעגל חדש שיכול להביא אותנו לגבהים גדולים".

על המעורבות בהסדרי חוב אמר נויברגר "יש לעשות את זה ברמה המקצועית ולאו דווקא ברמת יחסי ציבור. אנחנו החלטנו להימנע מהשקעות שיובילו אותנו להסדרי חוב, זה לא תמיד עובד אבל הצלחנו, הרבה מהאג"חים האלה היו בנכסים שנקנו מהבנקים ואי אפשר להאשים את המוסדיים בהכל. אנחנו מפעילים פה אנשים ספציפיים שכל תפקידם הוא לתכנן איך מנהלים את המשא ומתן נכון, אמנם אנחנו לא יושבים בנציגויות כדי להימנע מניגוד עניינים אבל תשאלו את הנציגויות אבל תבינו שאנחנו עושים את המלחמה".

ברקת: "אנחנו חושבים להתחרות גם בבנק לאומי"

אלי ברקת, בעל השליטה החדש בדש איפקס, אמר בצחוק בתגובה לפרסומים על מגעים שהוא מנהל כביכול עם גורמים שונים כי "החלטנו לאחד את אי.בי.אי, דש וכלל, ולהקים גוף חזק מאוד בשוק ההון והביטוח ואנחנו גם חושבים להתחרות בבנק לאומי".

ברקת הוסיף בנימה רצינית יותר כי "מבחינתנו זה שבוע חגיגי, מכמה בחינות שונות. זו העסקה המשמעותית הראשונה של BRM מעבר לתחום הטכנולוגיה, זו כניסה ראשונה שלנו לשוק המקומי. אנחנו עובדים למעלה משנתיים לראות מה הדרך הנכונה לעשות את זה, וזו כניסה לאחד השווקים המרתקים. זה שוק עם צמיחה משמעותית ולדעתי הוא הולך לעבור שינוי משמעותי.

"כשמחברים את שני הדברים – מי שיפעל נכון יכול לתרגם את זה להצלחה כלכלית משמעותית. בנוסף, אני שמח ומתרגש כי הצלחנו לעשות זאת דרך חברה שבעיניי היא בנויה הכי נכון. זו חברה איכותית ויצא לי בחיים להסתכל על מאות חברות. זו חברה איכותית, חברה עם הנהלה חזקה. לפי דעתי מדובר פה בחברה שיכולה לגדול, יש בה שדרות ניהול עמוקות וזו עבודה מצוינת של קובי (לוינסון, מנכ"ל דש), עידו וויקטור (שמריך, מנכ"ל משותף בדש איפקס).

"חבל שלא הצלחנו להיכנס במחיר יותר נמוך אבל זו היתה עסקה של Win-Win גם מבחינת האנשים שנכנסים וגם מבחינת אלו שיוצאים. זו תחילת דרך מעניינת. אנו מסתכלים קדימה והכוונה שלנו לקחת את הכלי שקוראים לו דש איפקס, שלדעתי מסוגלת לנהל יותר נכסים, ולהיכנס להרבה יותר תחומים", סיכם ברקת.

רביד: "אנו הולכים לכיוונים שעוד לא מוצו בלשון המעטה"

רביד אמרה במסיבת העיתונאים כי "התחברתי לאלי בעזרת אייל ארד, והיות שאני מאמינה בתחום של שוק ההון ואני מאמינה שיש הרבה לאן ללכת, וגם ועדת בכר היתה ודברים השתנו ואנו הולכים לכיוונים שעוד לא מוצו בלשון המעטה, הסתכלנו הרבה זמן על חברות ובחרנו בחברה הזו בגלל האיכויות שלה, קודם כל בגלל האיכויות הניהוליות.

"עידו, ויקטור וקובי, שאנו מעריכים את ההישגים שלהם, בעיקר בטווח הארוך. חשבנו איפה הפלטפורמה הכי מוכנה למנף את כל הפוטנציאל הזה שטמון בשוק ואמרנו שעם החדשנות שלהם והיכולות שלנו, נוכל להגיע למקומות האלה ביחד, וכך הגענו עד הלום".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות