אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
השבוע: שעות של חמלה צילום: אי פי

השבוע: שעות של חמלה

היתומים שהשאירה מאחוריה רעידת האדמה בהאיטי נכנסו ללבו של העולם. ועדיין צריך להיזהר ממסירת הילדים לידיים זרות גם אם הן נראות רחמניות, שלא ייפלו חלילה בסטטיסטיקה של הילדים שסובלים מהתעללות

28.01.2010, 21:08 | תמי ארד

התמונות של פעוטי האיטי היתומים המשיכו לעורר השבוע את האונה הימנית של העולם, שחמלה היא אחד התוצרים שלה. ג'ורג' קלוני, הלוא הוא דאג, רופא הילדים בדימוס מהסדרה ER, גייס ערימה של חברים נוצצים מהוליווד לאירוע התרמה מחוף לחוף. קרלה ברוני חיבקה באופן אישי את היתומים של צרפת, וגם אצלנו שוקלים לאמץ 50 יתומים מהאיטי.

הציבור כבר הוזמן לפנות לשירות למען הילד. מי שהציץ באתר של משרד העבודה והרווחה יודע שהדרך לאמץ יתום עם עיניים גדולות מקסימות ומבט שמכווץ את הבטן ארוכה ומייגעת. בדרכו יעמדו קריטריונים נוקשים של השירות למען הילד וזה עוד לפני שממשלת האיטי, שרק התעוררה מהתרדמת, פתחה את השערים להגירת היתומים שלה לחו"ל. למען האמת, טוב שכך. ילדים הם לא חיות מחמד, ועד כמה שהורים חשוכי ילדים עוברים דרך חתחתים בדרכם לאמץ, חשוב לצמצם את מרווח הטעות.

תלאותיו של אוליבר טוויסט שהסתיימו במאה ה־19 זכו לגלגול מחודש במאה ה־21 בספרים כמו "נער החידות ממומביי" ו"רודף העפיפונים", או במציאות בסיפורי זוועות כמו זה שיצא ממרתפו של יוזף פריצל, המפלץ האוסטרי שאנס את בתו וכלא אותה 24 שנים במרתף ביתו. גם בארץ לא חסרות דוגמאות לשיבושים חמורים של התפקוד ההורי. רק בשנה האחרונה התוודענו לאם המרעיבה, לאמא טאליבן ולאבא גואל רצון - רשימה חלקית בהחלט של ידיים מסוכנות שמנענעות את העריסה.

אם נבחר להיות אופטימיים ונאמין שאיתרנו את ההורים הראויים באמת, אותם מאושרים עשויים לגלות שהילד כהה העור שאימצו ביזע עלול לזכות בטעות ליחס של עובד זר או במקרה הטוב יתייחסו אליו כאל ילד אתיופי, שלא נמצא לו מקום בבית ספר.

בראנג בראנג'לינה. יש לקוות שהידיעה על הגירושים מופרכת | צילום: איי פי אי בראנג

פעילותה ההומאנית של עליזה אולמרט, רעיית ראש הממשלה לשעבר, למען ילדי הפליטים וילדי העובדים הזרים זכורה לטובה בחריגותה. אילו הגברת נתניהו היתה נכנסת לנעליה, ייתכן שגם נבחרי ציבור עם נטייה לגזענות היו מרככים את מבטם על הילדים החומים שלנו.

ואם כבר אנחנו עוסקים באימוץ, אז מטעמים הומאניים ומתוך הנחה ילדותית שלא ניתן לשנות את סופן הטוב של אגדות, הטור מסרב לקבל את הידיעות שבראנג'לינה - זוג מאמצי העל - בשלבי פרידה. אחרי עשרה ימים חולץ במצב מצוין מהריסות סופרמרקט קופאי שהתקיים על קולה וופלים, אז אולי גם אנחנו לא נאבד את התקווה?
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות