אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלעדי ל"כלכליסט" - התערבות חריגה של שר האוצר בהליך מינוי דירקטורים בבנק לאומי צילום : עמית שעל

בלעדי ל"כלכליסט" - התערבות חריגה של שר האוצר בהליך מינוי דירקטורים בבנק לאומי

יובל שטייניץ ניסה להיפגש עם מרגלית נוף, העומדת בראש ועדת נוף לבחירת דירקטורים, בניסיון להשפיע על החלטתה. שטייניץ: "קיימתי שיחה טלפונית כדי לשמוע על אופן העבודה של הוועדה והדרך שבה היא מתכוונת לבחור את הדירקטורים"

28.01.2010, 10:03 | גולן חזני

התערבות חריגה של שר האוצר יובל שטייניץ בהליך מינוי דירקטורים חדשים לבנק לאומי. ל"כלכליסט" נודע כי אתמול במשך שעות ארוכות ניסה שר האוצר יובל שטייניץ, בסיוע של שר המשפטים יעקב נאמן, להפעיל לחצים על ועדת נוף, בראשות עו"ד מרגלית נוף, כדי להשפיע על תהליך מינוי הדירקטורים לבנק לאומי. לתהליך זה חשיבות מכרעת, שכן אחד מאלה שייבחרו, ימונה ליו"ר הבנק במקומו של איתן רף, שהודיע רשמית על פרישתו.

שר האוצר אמר בתגובה כי שוחח עם מרגלית נוף וביקש לשמוע על אופן העבודה של הוועדה והדרך שבה היא מתכוונת לבחור את מועמדים לדירקטורים. שטייניץ הכחיש כי ביקש להיפגש עם נוף. ממשרד האוצר נמסר כי בשיחה השר עידכן נוף על קיומן של 3 חוות הדעת נגד מינויה של מאור.

פקידים במשרד האוצר הביעו אתמול ביקורת על מהלכיו של שר האוצר ושר המשפטים, שגיבשו חוות דעת משפטיות, בהן של היועץ המשפטי למשרד האוצר ושל המשנה ליועץ המשפטי לממשלה. "אם הוועדה זקוקה לחוות דעת משפטיות, היא צריכה לקבל אותן באופן עצמאי", ציינו גורמים במשרד האוצר. 

ועדת נוף, בראשות עו"ד מרגלית נוף, צפויה להודיע עד יום ראשון על חמישה הדירקטורים שבחרה לבנק לאומי, וכי גליה מאור תיכלל ביניהם. עפ"י הערכות אורי יוגב לא יכלל לרשימה, ולגבי משה טרי, שגם הוא נחשב מועמד לתפקיד היו"ר, עדיין לא ברורה התמונה."ההחלטה תהיה על גליה מאור ועוד ארבעה וזה המסר שיעבור מהוועדה", אמר גורם המקורב למהלכים.

במקרה כזה צפויה מאור לקבל רוב בכל האסיפות שבהן תועלה להצבעה, והמכשול העיקרי למינויה יהיה תקופת הצינון שלדעת רבים היה עליה לעבור מתפקיד המנכ"ל לתפקיד היו"ר. גם היועץ המשפטי של משרד האוצר, העביר חוות דעת כזו לבנק לאומי, אולם בידי הוועדה חוות דעת משפטיות אחרות שסוברות אחרת, והוועדה נחושה לנהוג לפיהן ולהמליץ על מאור.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות