אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שוורצמן: "לחץ על הבנקים מסכן ההתאוששות הכלכלית" צילום: בלומברג

שוורצמן: "לחץ על הבנקים מסכן ההתאוששות הכלכלית"

מנכ"ל בלקסטון סטיבן שוורצמן בכינוס הכלכלי בדאבוס: "הבנקים הופכים למטרה לביקורות. אנו לא זקוקים למוסדות חסרי ביטחון ויציבות"

28.01.2010, 15:08 | בלומברג

בנקים עלולים לצמצם את היקף האשראי שהם מעניקים לשווקים ולסכן בכך את ההתאוששות הכללית, זאת עם המערכת הפוליטית תמשיך להפעיל עליהם לחץ, כך אומר היום (ה') סטיבן שוורצמן, מנכ"ל בקבוצת בלקסטון הנמצא בכינוס הכלכלי בדאבוס. לדבריו, מוסדות פיננסיים ירגישו שהם מאוימים וייסוגו. "העולם כולו מתקיף אותם והם הופכים למטרה לביקורות. אנו לא זקוקים למוסדות חסרי ביטחון ויציבות", הוא מוסיף.

דברים אלו נאמרים בתגובה ליוזמתו של נשיא ארה"ב ברק אובמה אשר קרא בשבוע שעבר להגביל את הגודל של הבנקים ולמנוע מהם לעסוק במסחר בשוק ההון בהון העצמי שלהם. שוורצמן מזהיר שבנקים בארה"ב יגבילו כתגובה את היקף ההלוואות שהם מעניקים ויאבדו את הביטחון ביכולת שלהם למלא אחר הייעוד המקורי. הוא משוכנע שהדבר יפגע בהתאוששות הכלכלית.

שוורצמן מצטרף לבנקאים אשר הגיעו לדאבוס על מנת לשכנע את הרגולטורים לא להטיל עליהם מגבלות נוספות. "למרות המצב הלא פשוט בו נמצאת היום הכלכלה הגלובלית, אני חושב שהלך רוח אחיד וגלובלי יפתור את הבעיה", הוא אומר, ומבהיר שיש שוני רב בין המדינות ולכפות על כולם פתרון זהה זה פשוט מסוכן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות