אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פוג'יטסו טוענת לבעלות על השם iPad צילום: בלומברג

פוג'יטסו טוענת לבעלות על השם iPad

חברת האלקטרוניקה היפנית טוענת שרשמה את השם iPad כסימן מסחרי כבר ב-2003. מנהל יחסי הציבור של החברה מסר כי הם בודקים עם עורכי הדין שלהם את הצעדים הבאים כנגד אפל

28.01.2010, 18:03 | כתב כלכליסט

חברת האלקטרוניקה היפנית פוג'יטסו מתכוננת למלחמה נגד אפל על השם iPad. "למיטב הבנתנו, השם שייך לנו", אמר לניו יורק טיימס מנהל יחסי הציבור של פוג'יטסו, מסהירו ימאנה. לדבריו, החברה היתה מודעת לכוונתה של אפל למכור את הטאבלט שלה תחת השם אייפד, והם מתייעצים עם עורכי דינם באשר למהלכים הבאים שינקטו.

ה-iPad של פוג'יטסו הוא מכשיר שנועד לניהול מלאי בחנויות. באמצעותו ניתן לוודא מחירים עדכניים, לבדוק את המלאי הזמין ולבצע מכירות. מדובר במכשיר בעל מסך מגע בגודל 3.5 אינץ', המופעל במערכת CE.NET של מיקרוסופט. כמו כן הוא מאפשר לנהל שיחות טלפון על גבי רשת האינטרנט (VoIP). "באמצעות ה-iPad, נחסך מהעובדים הצורך לרוץ למחשב בכל פעם שהם צריכים לבדוק משהו בחנות", הסביר ימאנה.

פוג'יטסו הגישה את הבקשה לרישום השם iPad כסימן מסחרי בשנת 2003, ומשרד רישום הפטנטים והשמות המסחריים האמריקאי ניהל דיונים בבקשתה עד תחילת 2009, אולם ביולי אותה שנה הגישה אפל בקשה לרישום השם, ומאז דחה משרד הפטנטים האמריקאי את ההחלטה בעניין שוב ושוב. לאפל ניתנה ארכה עד ה-28 בפברואר 2010 כדי לערער על הבקשה של פוג'יטסו.

פוג'יטסו אינה היחידה שמוכרת מוצרים תחת השם iPad: מנועים של חברת סימנס הגרמנית נקראים אף הם בשם זה, וחברה קנדית משתמשת בשם זה לחזיות מרופדות. לפני כשלוש שנים ניצבה אפל מול סוגיה משפטית דומה, כאשר חברת החומרה סיסקו טענה שהשם iPhone בבעלותה. סכסוך זה הסתיים בסופו של דבר בפשרה בין החברות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות