אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תנועת המושבים: חשש לקריסה כלכלית של ענף הצימרים צילום: צחי כהן

תנועת המושבים: חשש לקריסה כלכלית של ענף הצימרים

בתנועה טוענים כי על משרד התיירות להפנות את תקציבי בניית הצימרים החדשים, לשיפוץ הקיימים. במשרד התיירות טוענים מנגד, כי ב-2010 כלל לא יופנה תקציב לבניית צימרים חדשים

31.01.2010, 15:40 | יסמין גיל

"ענף התיירות הכפרית הגיע למצב של עודף היצע. בניית צימרים חדשים עלולה להביא לקריסה כלכלית של הענף" - כך טוען מנהל האגף לכלכלה ופיתוח עסקי בתנועת המושבים, יוגב שריד, בהודעה שפרסמה היום (א') התנועה. לדבריו, בימים אלו נערכים במשרד התיירות דיונים לגבי "הקצאת מיליוני שקלים להקמת צימרים חדשים".

"תמיכת המדינה בתיירות הכפרית ראויה לשבח", מוסר באותו נושא מזכ"ל תנועת המושבים, איתן בן דוד, "אולם יש להפנות את התקציב לשדרוג חדרי האירוח הקיימים, ולא להקמת חדשים שינגסו בעוגה הקטנה ויסבכו את חברי המושבים בהשקעות שיתקשו להחזיר".

בתנועה מעריכים כי עלות השיפוץ הכוללת של כ-4,000 צימרים, מחצית מכלל הצימרים הקיימים, היא כ-200 מיליון שקל. "מובן שהחלק הארי של הוצאות השיפוצים ימומן על ידי חברי המושבים", אומר בן דוד, "אולם התמיכה של משרד התיירות לביצוע השדרוגים יכולה להיות מנוף חשוב לביצוע ההשקעות הנדרשות".

אלא שבמשרד התיירות טוענים מנגד, כי "אין למשרד כל כוונה לסייע ב-2010 בבניית יחידות אירוח כפריות חדשות, למעט במגזרים הבדואי והדרוזי, וזאת בהמשך להחלטת ממשלה בנושא. המשרד רואה בתיירות הכפרית, שהתפתחה מאוד בעשור האחרון, ענף בעל חשיבות רבה לגיוון המוצר התיירותי של ישראל. בהתאם לתוכנית העבודה, יפעל המשרד ב-2010 לביסוס פעילות התיירות הכפרית בכלל, והצימרים הקיימים בפרט, בין היתר באמצעות חממות תיירות ופעולות שיווק".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

54 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

53.
כולם צודקים, האורחים והמתארחים
מנסיוני כמתארחת בצימרים - אני מצטרפת לאכזבות, אבל היו לי גם חויות טובות. כבעלת צימר - אין צורך להתלהם ולציין רק מקרים יוצאי דופן, דברים טובים אינם מעניינים, רק דברים שליליים נחשבים לחדשות, ולכן הם תופסים כותרות. תרגעו, אנחנו גובים 350 ש"ח ללילה, אפשר להזמין לילה אחד. הסביבה אינה מלאכותית, כי אנחנו חקלאים אורגניים זה 30 שנה, ולהשכלה כללית, ביד אנחנו נשארים עם חצי מהסכום, וזה רק במקרה והתמארחים אינם משאירים נזקים רציניים כפי שקורה לעיתים. גם לבעלי הצימר יש מה לומר על המתארחים. וזה בהזדמנות אחרת.
אביבה , מושב נוב  |  01.02.10
52.
מחירים מופקעים
כאחד שעבד בענף התיירות שנים רבות ברור שהמחירים מופקעים לגברת מתגובה 49 עם כל התאור המקסים שלך עדיין לא מקבלים שום ארוחה במחיר של 950 ש"ח זה נראה לך הגיוני 250 $ ללילה בלי ארוחות אין בריכה אין שרותים אחרים שיש בבתי מלון ובהם המחירים בצפון יותץר זולים מהצימרים הבעיה שהישראלים לא "מתים" על טבריה תבדקו בבתי מלון בצפון אתם מקבלים הרבה יותר בהרבה פחות כסף יש גבול לגניבה של בעלי הצימרים כל המשק בתחרותץ מטורפת ואצלכם... אני בכלל ממליץ לכם סעו לחאנים בדרום 50-70 ש"ח לליה מקבלים אוהל או מבנה מחומם ןחוויה מדהימה
גיל  |  01.02.10
51.
יש המון צימרים במחירים של 500ש"ח!
סתם מתלהמים, עדיין יש צימרים בתמחור שפוי. תחפשו באתרי צימרים בפילוח לפי מחיר ותגלו אותם. לא קשה. אין צורך להחרים את כל הענף בגלל תפוח אחד רקוב, אפשר לוודא בטלפון שמה שמבטיחים קיים. אפשר גם לשאול בפורומים של תיירות אם מישהוא היה ומה דעתו. אפשר לבקש מחברים המלצות ובטוח יהיו להם. יש עוד הרבה אנשים שהולכים לצימרים ונהנים ולא מרגישים כמו פראיירים.
צופית  |  31.01.10
לכל התגובות