אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיבידנדים: מי יקבל תקציב של כחצי מיליון שקל? צילום: בועז אופנהיים

דיבידנדים: מי יקבל תקציב של כחצי מיליון שקל?

וגם: מי הגיע לחנוכת מוזיאון העיצוב החדש בחולון? אהוד אולמרט מודה למיליארדר מורט מנדל וא. דורי ממליץ על תערוכה של שטיחי קיר שיצרה מתו של לוי אשכול

02.02.2010, 08:58 | רון גרנות

רק בשבוע שעבר פורסם ב"כלכליסט" כי יותר מ־20 משרדי ממשלה וחברות ממשלתיות מעסיקים סוללת יחצנים ויועצי תקשורת פרטיים, נוסף על הדוברים הפנימיים תוך בזבוז כספי ציבור וחשיפה לניגודי עניינים. והנה אתמול הודיע משרד ראש הממשלה, שהעסיק בעבר את היחצן משה דבי כיועץ תקשורת למינהלת סלע, כי גם הוא עומד להצטייד ביועץ תקשורת חיצוני, הפעם לקידום רפורמת אישורי הבנייה של נתניהו, שמטרתה לקצר את זמן ההמתנה להיתרים.

ההתקשרות בין משרד ראש הממשלה ליועץ התקשורת החיצוני תהיה למשך שנה, עם אפשרות הארכה לשנתיים נוספות. התמורה תהיה חצי מיליון שקל - תקציב גדול ומכובד ביותר על חשבון משלם המסים ולקידום יוקרתו של נתניהו. ל"כלכליסט" נודע כי בתחילת השבוע קיבלו 15 אנשי יחסי ציבור מובילים פנייה להשתתף במכרז, בהם משה דבי, עמירם פליישר, אודי נחשון, מושיק תאומים ומוטי שרף. המשרדים המעוניינים בתקציב יצטרכו להגיש בתוך שבועיים את הצעותיהם למשרד ראש הממשלה.

עם זאת, מרבית אנשי יחסי הציבור אמרו אתמול כי טרם קיבלו את הפנייה. "נמתין לקבלת הפנייה ונשמח להשתתף", אמר אחד מהם.

אקירוב אקירוב אקירוב

יוצאים מהבִצה

לא מעט אושיות הדרימו שלשום לחולון, לחנוכת מוזיאון העיצוב החדש שעליו חתום רון ארד. בין הבאים היו איזי בורוביץ', גבי רוטר, דוד פורר, משפחת קסטיאל, אלפרד אקירוב, גדעון עמיחי ואייל חומסקי. לפני האירוע הרשמי חגגו ארד ואנשי צוותו בארוחת ערב במסעדת "קורדליה" של ניר צוק ביפו, שם דיברו עם מנכ"ל נגב אבי מוטולה על עיצוב קולקציות מיוחדות של אריחים.

ידידי בצלאל בתפוצות

צמרת האקדמיה לאמנות ועיצוב בצלאל המריאה בסוף השבוע לניו יורק לאירוע גאלה של עמותת ידידי בית הספר בניו יורק. בראש הגאלה עמד אילן קפטל, המכהן כיו"ר בית ההשקעות Irving Capital, מבתי ההשקעות הגדולים בניו יורק. אורחת הכבוד באירוע היתה מעצבת האופנה דונה קארן שסיפרה כי הסטודיו שבו נערכה הגאלה, בלב הסוהו, היה שייך בעבר לבעלה המנוח והיא מנציחה את זכרו על ידי קיום אירועים הקשורים לדור הצעיר של אמנים ומעצבים. לסיום ביקשה קארן לקבל חנוכייה שהוצגה, מעשה ידיו של פרופ' עזרי טרזי מבצלאל. נכחו: יו"ר חבר הנאמנים עו"ד צבי ברק, נשיא האקדמיה פרופ' ארנון צוקרמן והאמן ניר הוד.

דידי לחמן־מסר, צילום: יעל צור דידי לחמן־מסר | צילום: יעל צור דידי לחמן־מסר, צילום: יעל צור

העצמה נשית בדרום

ד"ר אתי לוצאטו, מבעלי פירמת הפטנטים לוצאטו את לוצאטו, הזמינה ביום חמישי כמה מחברותיה לסיור בפארק התעשייה בעומר, שם מחזיקה הפירמה סניף גדול. בין הבאות היו מנכ"ל כלל מימון אסתי פרידמן, אשת התקשורת שרון כידון, לשעבר המשנה ליועץ המשפטי לממשלה עו"ד דידי לחמן־מסר, נשיאת עמותת כ"ן מיכל יודין והמנכ"לית יפעת זמיר, וראש מועצת מצפה רמון פלורה שושן. לוצאטו הבטיחה כי לביקור הבא יצטרפו גם החברות שנבצר מהן לבוא: דליה רבין, אורלי דנקנר, דנה וייס ואורנה הוזמן־בכור.

אהוד אולמרט מצדיע

ארוחת ערב לכבוד המיליארדר מורט מנדל, יום ראשון, בית משפחת רווה, ירושלים

עורכי הדין תמי ויהודה רווה ערכו בביתם אירוע לכבוד הלקוח והמיליארדר מורט מנדל, שבא לביקור בן כמה ימים בירושלים. אהוד אולמרט הגיע בלבוש ספורטיבי בליווי מאבטח, והתמנגל עם כל מי שנקרה בדרכו. בשלב הנאומים הודה אולמרט למנדל ותיאר אותו כ"אחד הנדבנים הגדולים שקמו לעם היהודי". מנדל, שעשה את כספו בעסקי אלקטרוניקה בארצות הברית ורכש לאחרונה את פניציה ירוחם, ביקורופא ותדביק, האזין למחמאות והסמיק.

אהוד אולמרט ומאיר שמגר, צילום: גיא אסיאג אהוד אולמרט ומאיר שמגר | צילום: גיא אסיאג אהוד אולמרט ומאיר שמגר, צילום: גיא אסיאג

היו שם גם נשיא האוניברסיטה העברית פרופ' מנחם בן־ששון, יו"ר בנק הפועלים יאיר סרוסי, יו"ר אסם דן פרופר שבירך בשם מוזיאון ישראל (שמנדל תרם לו לאחרונה אגף חדש), השופטים מירה נאור ומאיר שמגר, איש העסקים שלומי פוגל ונשיא המכללה למינהל פרופ' זאב נוימן.

 

הוזמנתם לאירוע שירת האדם?

האירוע: עשור ל"שירת האדם", שירה בציבור לכבדי שמיעה ושומעים. דוד קריבושי ינצח על האירוע, ובין האמנים השרים חני נחמיאס, חנן יובל ודני ליטני. כל ההכנסות יועברו לעמותת "בקול" - לשיפור איכות חייהם ולקידומם של כבדי השמיעה.

הפרטים: 4 בפברואר, 19:00, אודיטוריום סמולרש, אוניברסיטת תל אביב.

המזמינים והמוזמנים: שר הרווחה יצחק הרצוג, יו"ר בנק מזרחי טפחות יעקב פרי שיצטרף לתזמורת בנגינת חצוצרה, אורן מוסט וגם ויורם באומן, מבעלי פרסום באומן־בר־ריבנאי, שהתנדב לתרום את הפרסום.

אורי דורי וגעגועיו לאשכול

החוויה התרבותית של יו"ר קבוצת א. דורי, אורי דורי: "אני ממליץ בחום על תערוכה חדשה ויוצאת דופן של שטיחי קיר גדולים, שיצרה האמנית הרב־תחומית נועה אשכול, בתו של לוי אשכול, ומוצגת במוזיאון הפתוח בגן התעשייה תפן. שטיחי הענק נוצרו משאריות בדים צבעוניים על ידי אשכול וקבוצת הרקדנים שלה, ממלחמת יום כיפור ועד מותה ב־2007. זוהי חוויה אסתטית עזה ומפתיעה במקוריותה". 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות