אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תע"א: 2 עסקאות למכירת מערכות מכ"מ ב-57.5 מיליון ד' צילום: גלעד קוולרצ'יק

תע"א: 2 עסקאות למכירת מערכות מכ"מ ב-57.5 מיליון ד'

העסקאות נחתמו בסלון האווירי בסינגפור. במסגרת העסקה הגדולה בין השתיים, ישמשו המערכות לוחמי מדינה אירופית המוצבים באפגניסטן

02.02.2010, 12:49 | מיקי פלד

התעשייה האווירית זכתה בחוזים בהיקף של 57.5 מיליון דולר לאספקת שתי מערכות מכ"מ. מדובר בשתי עסקאות שנחתמו בסלון האווירי בסינגפור מול שתי לקוחות, אחד מהם מדינה אירופית שתשתמש במערכת בכוחותיה הנמצאים באפגניסטן. את המערכות תספק אלתא, חברת בת של התעשייה האווירית.

העסקה הראשונה, בהיקף של 50 מיליון דולר, הינה ללקוח זר שירכוש מערכות מכ"מ ממשפחת Multi Mission Radar  - NMR. מכ"מ זה נוטל חלק פעיל במערכת "כיפת ברזל", המיועדת להגן על יישובי עוטף עזה. בתעשייה האווירית אומרים, כי המכ"מ נוא חלק ממגמה עולמית המחברת סימולטנית כמה פונקציות כמו הגנה אווירית ואיכון ארטילרי.

אלתא זכתה לחוזה נוסף, בהיקף 7.5 מיליון דולר, לאספקת מכ"מ מסוג EL/M 2112. המכ"מ, המיועד לזירה היבשתית והימית, מספק עדכון שוטף על מטרות בטווחים של 10-5 ק"מ ובעל יכולת זיהוי של מטרות קטנות כמו סירות גומי מהירות, אנשים ורכבים נעים.

ניסים הדס, סמנכ"ל התע"א ומנכ"ל אלתא אומר, כי "המכ"מים ממשפחת MMR ובכללם גם המכ"מ המשולב במערכת 'כיפת ברזל', מבוקשים כיום בעולם כולו לאחר שהתברר כי הם מכ"מים בעלי ביצועים מצוינים. מכ"מ מסוג MMR הוא מכ"מ מודרני, משוכלל וזול יחסית למכ"מים אחרים למשימות דומות. כשמנתחים את ביצועיו המעולים הביקוש לו גדול. בידי אלתא חוזים רב-שנתיים לאספקת מכ"מים ממשפחת MMR בכל העולם בהיקף עשרות רבות של מילוני דולרים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות