אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לבנון: ישראל זיהמה הים במלחמה וטרם פיצתה אותנו צילום: אפי שריר

לבנון: ישראל זיהמה הים במלחמה וטרם פיצתה אותנו

בלבנון טוענים שהפצצות חיל האוויר במלחמת לבנון השנייה פגעו בחופי הים, בדייג ובתיירות הימית וכי ישראל מתעלמת מדרישת האו"ם לפצותה

02.02.2010, 23:48 | דורון פסקין

ד"ר מנאל מסלם, מתאמת השיקום בתוכנית האו"ם לפיתוח בלבנון, טוענת כי חופי המדינה נמצאים במצב של אסון אקולוגי כתוצאה מהמלחמה עם ישראל בקיץ 2006. בהרצאה שנתנה באוניברסיטה האמריקאית בביירות במהלך יום שני ציינה, כי ההפצצות של מתקני הדלק על ידי חיל האוויר הישראלי הביאו לדליפת מוצרי הנפט לים. הדבר הביא לזיהום המים, לחיסול ענף הדיג ולפגיעה קשה בתיירות הימית.

ד"ר מסלם הוסיפה, כי מאז הסתיימה המלחמה אימצה העצרת הכללית של האו"ם ארבע החלטות המגנות את ישראל ודורשות ממנה פיצויים, ללא תגובה או התייחסות מצד ממשלת ישראל. היא גם הצהירה שכמה מדינות התחייבו לסייע ללבנון בניקוי החופים ומאז 2006 הן תרמו לצורך כך כ-30 מיליון דולרים. ברם, סכום זה הוא רק חלק קטן מסכום של 200 מיליון דולרים שהובטחו לצורך כך. היא לא פירטה מדוע לא הגיע מלוא הסיוע המובטח.

יוזכר, כי בחודש שעבר מסר השר לאיכות הסביבה של לבנון, מוחמד רחאל, כי המשק הלבנוני מפסיד בכל שנה כ-500 מיליון דולר כתוצאה מנזקי זיהום הסביבה, כולל בחופיה וכן משינויי האקלים. מגזר התיירות, הבריאות והחקלאות הם הנפגעים העיקריים מנזקי הסביבה, הוא הוסיף.

דורון פסקין הוא מנהל אגף המחקר בחברת אינפו פרוד מחקרים (המזה"ת) www.infoprod.co.il

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות