אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
yes שוקלת להקים ערוץ חדשות עצמאי צילום: צביקה טישלר

yes שוקלת להקים ערוץ חדשות עצמאי

מנכ"ל yes, רון איילון, בדיון בוועדת הכלכלה: "אנחנו לא פחות טובים מהברודקאסט. צריך לתת לנו לשדר חדשות אם אנחנו רוצים". יו"ר ועדת הכלכלה, אופיר אקוניס, תמך בבקשה והמליץ לממשלה לבחון את האפשרות

02.02.2010, 15:34 | מיכל תוסייה כהן

חברת הלווין yes שוקלת להקים ערוץ חדשות או להתחיל להפיק רצועת חדשת יומית. כך עולה מדיון על הרפורמה בשוק התקשורת שנערך הבוקר בוועדת הכלכלה בכנסת. משרד התקשורת ומשרד האוצר ייבחנו בשבועות הקרובים את האפשרות לתת לחברת הלווין ולחברת הכבלים HOT להפיק ערוץ חדשות עצמאי.

yes הצהירה כי היא מתנגדת לסעיף בחוק התקשורת המגביל אותה להפקת חדשות רק דרך גורם שלישי. "אנחנו לא פחות טובים מהברודקאסט", אמר מנכ"ל yes, רון איילון. "צריך לתת לנו את אותן זכויות כמו לערוץ 2 ולתת לנו לשדר חדשות אם אנחנו רוצים. אני לא מבין למה אנחנו צריכים להיות מחוץ לגדר".

חברת הלווין הודיעה כי היא מעוניינת להפיק את החדשות בעצמה, או במשותף עם חברת הכבלים HOT. זאת על פי מודל חברת החדשות של ערוץ 2, אשר מופקת בשיתוף פעולה על ידי שתי הזכייניות, רשת וקשת.

"זה מגוחך שמצד אחד אומרים שאין פה פלורליזם ומצד שני אוסרים עלינו להפיק באופן עצמאי חדשות", אמרה סמנכ"לית הרגולציה של yes, רפאלי כדורי, ל "כלכליסט". "במקום להביא לפה עוד בעלי רישיון, תנו לנו להפיק חדשות. אנחנו גם יכולים להפיק חדשות ברוסית ויצור עוד אלטרנטיבה לצפייה בחדשות למגזר זה, מלבד ערוץ 9. אין סיבה שנהיה תלויים בהפקה בגורם שלישי".

יו"ר מועצת הכבלים והלווין, ניצן חן, תמך בעמדתה של yes. לדבריו, "במדינה כמו מדינת ישראל, צריך וראוי שיהיה ערוץ חדשות שישדר 24 שעות במתכונת של ערוץ החדשות האמריקאי CNN. ערוץ כזה הוא דבר חיוני שיחזק את הפלורליזם התקשורתי בנושא כה חשוב כמו חדשות. הדבר חשוב במיוחד לאור שני האיומים המרכזיים על עצם קיומן של חברות הכבלים והלווין: ה-DTT (ממיר החינם - מ.ת) וטלוויזיית האינטרנט. ערוץ חדשות יעזור לחברות הכבלים והלווין לבדל את עצמן מהערוצים המסחריים. בגלל שליצור חדשות עולה כסף, צריך במסגרת הרפורמה לבדוק את האפשרות כי חברות כבלים ולווין יפיקו ערוץ חדשות שימומן מפרסומות".

סמנכ"ל הרגולציה של HOT, יורם מוקדי, נמנע מלהצהיר הצהרות בנושא הקמת ערוץ חדשות. עם זאת אמר ל"כלכליסט", כי "נדרשת הקלה לכל מה שנוגע לשידור חדשות בכבלים והלווין".

יו"ר ועדת הכלכלה, ח"כ אופיר אקוניס, תמך בבקשה של yes והמליץ לממשלה להיענות לנושא בחיוב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות