אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פגסוס הישראלית נמכרת ל-Yifang הסינית תמורת כ-60 מיליון דולר

פגסוס הישראלית נמכרת ל-Yifang הסינית תמורת כ-60 מיליון דולר

העסקה תתבצע במזומן ובמניות. פגסוס טכנולוגיות פיתחה עט אלקטרוני ששומר את הטקסט הנכתב באמצעותו, כך שניתן להמירו לפורמט דיגיטלי

03.02.2010, 09:30 | מאיר אורבך

חברת פגסוס טכנולוגיות הישראלית נמכרת ל-Yifang הסינית תמורת 80-60 מיליון דולר שיועברו במזומן ובמניות. מנכ"ל החברה והמייסד גידי שיינהולץ אמר ל"כלכליסט" ששווי העסקה ייקבע סופי לאחר ההנפקה שאמורה לעשות החברה הסינית בשנה הבאה.

פגסוס פיתחה עט אלקטרוני שבמהלך הכתיבה שומר את הטקסט שנכתב באמצעותו, כך שמאוחר יותר ניתן להעבירו למחשב ולתוכנות מעבד תמלילים. העט מיועד לסטודנטים, למהנדסים ולכאלה שמרבים להשתמש באמצעים מכניים לכתיבה ושרטוט.

את תהליך המכירה הובילה קרן ההשקעות הפרטית BCF מיפן בניהולו של יואב קידר. הקרן הוקמה לפני 3 שנים והשקיעה באופן סלקטיבי במספר מצומצם של חברות בעלות פוטנציאל מימוש מבטיח. לדברי קידר, "היה לנו ברור שפגסוס בשלה למכירה בעיקר לאחר השנים 2008 ו-2009, שבהן שילשה ויותר את מכירותיה. בחנו לאורך זמן כמה מועמדים ולאחר משא ומתן ארוך נחתמה העסקה עם Yifang. מבחינתנו זהו אקזיט נוסף מוצלח שפותח בפנינו גם את השערים לסין – שם אנו צופים המשך התרחבות פעולותינו בשנים הקרובות".

פגסוס, היושבת באזור, הוקמה בשנת 1991, ועד היום גייסה 20 מיליון דולר מקרנות הון סיכון יפניות, בהן היטאצי וניפון ונצ'רס. סידר הישראלית הצטרפה להשקעה בחברה ב-2006.

מייסדי פגסוס, גידי שיינהולץ וצחי זלוטר, מברכים על השלוב עם Yifang. "לאורך השנים פעלה החברה על מנת למצוא שותף אסטרטגי שיאמץ את הטכנולוגיה ויעביר את החברה לשלב המכירות ההמוני", מסרו השניים. "מאז שנת 2000 התמקדה החברה במזרח הרחוק – ביפן ובסין – בהפצת הטכנולוגיה ומוצרי העט הדיגיטלי מתוך אמונה בפוטנציאל הגדול הגלום שם. כחברה ישראלית אנו רואים את היתרון בשותף אסטרטגי לתהליך החדרת המוצר לשוק, ושותף כמו Yifang הוא המתאים לכך".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות