אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תביעה נגד ג'ילט בסכום של 2.5 מיליון שקל צילום: צביקה טישלר

תביעה נגד ג'ילט בסכום של 2.5 מיליון שקל

שני ישראלים טוענים כי החברה שיווקה מוצר כמעט זהה לפטנט ייחודי רשום שפיתחו למחזיק מכשיר גילוח

04.02.2010, 07:00 | צמרת פרנט

שני תובעים ישראלים הגישו לבית המשפט המחוזי בתל אביב תביעה של 2.5 מיליון שקל נגד חברת ג'ילט וחברת פרוקטר אנד גמבל, בטענה להפרת פטנט רשום בסכיני הגילוח של החברה.

לטענת התובעים, אליהו וגבריאל ישראל באמצעות משרד ברסלר, דרורי, וירז'נסקי אורלנד, הם פיתחו ומשווקים היום פטנט ייחודי רשום למחזיק מכשיר גילוח. לפי התביעה, הם פתחו במו"מ עם ג'ילט לבחינת אפשרות לשיתוף פעולה בין הצדדים בנוגע למוצר זהה, אלא שלא הגיעו להבנה, ולאחר מכן החלו הנתבעות לשווק מוצר כמעט זהה, העולה כדי הפרת פטנט.

התובעים טוענים כי פנו לג'ילט לשם פתיחת המו"מ כבר ב־1995, וצירפו לפנייה שרטוטים המתארים את ההמצאה. עם זאת, לאחר חמש שנים, כשהתברר לנתבעות שלתובעים אין פטנט רשום בארה"ב, הופסק המו"מ. לטענתם, ב־2009 חזרו שוב התובעים לג'ילט והציעו שיתוף פעולה, אולם החברה ענתה להם כי אין לה צורך לפתח מוצר דומה.

מלבד הפיצוי הכספי דורשים התובעים גם צו מניעה האוסר על הנתבעות להפר את הפטנט הרשום על שמם.

מג'ילט נמסר: "על פי כתב התביעה, התובע פנה למשרדי ג'ילט בחו"ל לפני כ־15 שנה. אנו נבדוק את התביעה באופן יסודי ונספק את המענה הראוי".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

21 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

20.
להזהר מ- 1) שרלטנים חסרי הכשרה 2) סטג'רים ועו"פ מתחילים שעושים את העבודה במשרדים הגדולים
כדי להוציא פטנט טוב מומלץ להזהר מ- 1) שרלטנים חסרי הכשרה 2) סטג'רים ועו"פ מתחילים שעושים את העבודה במשרדים גדולים רודפי-בצע (זה נכון גם למשרדי עו"ד וגם למשרדי רו"ח או משרדי יעוץ) חשוב לבדוק: מי העורך-פטנטים, אילו המלצות, לקוחות, והכי חשוב - מאיזה תחום טכנולוגי הוא מגיע. מומלץ גם להזהר מאלה שמפרסמים הרבה באינטרנט -בד"כ, מדובר במיואשים שלא בוחלים באף קליינט, אפילו אם הרעיון דבילי ולא ראוי בכלל להגנה.
יוני חן , נתניה  |  05.02.10
לכל התגובות