אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ניצחון למשפחת לוויט: העליון אסר על סאן לממש אופציות בתרו צילום: אוראל כהן

ניצחון למשפחת לוויט: העליון אסר על סאן לממש אופציות בתרו

בחודש דצמבר האחרון הודיעה סאן לתרו כי ברצונה לממש אופציה שניתנה לה בשנת 2007 לרכישת מניות נוספות של תרו בסכום של למעלה מ-22 מיליון דולר

04.02.2010, 12:02 | שניר הנדלר

משפחת לוויט ומורוז, מבעלי השליטה בחברת התרופות הישראלית תרו, רשמו היום הישג בבית המשפט העליון שקבע כי סאן ההודית אינה רשאית לממש את האופציה שניתנה לה לרכישת מניות נוספות של תרו.

עו"ד ישראל (רלי) לשם, נציגה של חברת סאן בישראל מסר ל"כלכליסט" כי פסיקת בית המשפט העליון תאפשר לסאן לממש את האופציה שניתנה לה לרכישת מניות תרו בעתיד למרות שהתאריך על האופציה למימוש עומד על חודש מאי הקרוב. בנושא טמפלטון מסר לשם כי "אנו מרוצים מהפסיקה, בית המשפט קיבל את טענת טמפלטון שהמניעים שלה להימחק הם ענייניים וכי ההחלטה של בית המשפט שלא למחוק אותה מהעירעור היא פורמלית בלבד". 

בחודש ספטמבר 2008, במסגרת ערעור שהגישו תרו וחברי דירקטוריון של תרו, ניתן על-ידי בית המשפט העליון צו מניעה זמני, אשר אסר על סאן לקדם הצעת רכש למניות תרו, עד להכרעה בערעור גופו, והורה על שמירת המצב הקיים בתרו עד למתן פסק דין.

על אף קיומו של צו המניעה הזמני, בחודש דצמבר האחרון הודיעה סאן לתרו, כי ברצונה לממש אופציה שניתנה לה בשנת 2007 לרכישת למעלה מ-3.7 מיליון מניות נוספות של תרו, בסכום של למעלה מ-22 מיליון דולר.

בעלי השליטה בתרו סירבו לבקשתה של סאן, וזאת, בין היתר, בהסתמך על צו המניעה הזמני. סאן לא השלימה עם עמדתה של תרו ועתרה לבית המשפט העליון בבקשה להורות, כי צו המניעה הזמני אינו מונע את מימוש האופציה.

בית המשפט קבע, כי צו המניעה הזמני נועד להקפיא את המצב הקיים בתרו במועד הוצאתו, כלומר - בחודש ספטמבר 2008, וזאת עד להכרעה בערעור. עוד נקבע, כי הניסיון של סאן לממש את האופציה לרכישת מניות נוספות של תרו, אינו מתיישב עם נוסחו של צו המניעה הזמני, כמו גם עם תכליתו העיקרית, בדבר שימור המצב הקיים בתרו עד להכרעה בערעור לגופו.

בהחלטה נוספת שניתנה היום באותו תיק, הכריע בית המשפט העליון גם בבקשה שהוגשה מטעם טמפלטון, במסגרתה ביקשה טמפלטון להימחק כליל מהערעור. השופטת פרוקצ'יה קבעה, כי טמפלטון, המחזיקה בכתשעה אחוז מזכויות ההצבעה בתרו, לא תורשה להימחק כליל מהערעור, אלא תישאר כצד לערעור, במעמד של משיבה.

חברי הדירקטוריון של תרו מיוצגים בערעור על-ידי עוה"ד שוקי חורש, אליה צונץ ושי גימלשטיין ממשרד ש. הורוביץ, תרו מיוצגת על-ידי עוה"ד דרור ויגדור ואורנה ששון ממשרד יגאל ארנון, סאן מיוצגת על-ידי עוה"ד ד"ר ישראל לשם. לשם הינו שותף במשרד עורכי הדין מיתר ליקוורניק גבע & לשם ברנדויין.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות