אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סקר: מחירי הדירות בדרום תל אביב זינקו בכ-50% בעשור האחרון צילום: שלום בר טל

סקר: מחירי הדירות בדרום תל אביב זינקו בכ-50% בעשור האחרון

שכונת פלורנטין צועדת בראש הרשימה, עם זינוק של כ-66% במחירי הדירות בעשור האחרון. בשכונת שפירא עלו המחירים ב-50%, ואילו בנווה שאנן חלה עלייה של 24% בלבד

07.02.2010, 13:17 | שירלי ששון-עזר

מחירי הדירות בתל אביב עלו בעשור האחרון בכ-46%, אבל העלייה הגדולה ביותר היא במחירי הדירות בדרום העיר, כך עולה מניתוח כלכלי שערכה ד"ר רינה דגני, מנכ"ל מכון גיאוקרטוגרפיה. שכונת פלורנטין צועדת בראש הרשימה, עם זינוק של כ-66% במחירי הדירות בעשור האחרון. בשכונת שפירא ועד רחובות הר ציון והעליה עלו המחירים בכ-50%.

מחיר חדר ממוצע במרכז תל אביב עלה בעשור האחרון על פי הנתונים בכ-540 אלף שקל, ובדרום תל אביב מחיר חדר ממוצע עומד על כ-343 אלף שקל. עם זאת, עלייה מתונה יחסית נרשמה במחירי הדירות שבמתחם החשמל, זאת לאור  העובדה כי הביקוש לדירות באזור זה התחיל רק בשנים האחרונות.

שכונת שפירא.  עליית מחירים של 50%, צילום: דוד הכהן שכונת שפירא. עליית מחירים של 50% | צילום: דוד הכהן שכונת שפירא.  עליית מחירים של 50%, צילום: דוד הכהן

השכונה בה חל הגידול הנמוך ביותר במחירי הדירות היא נווה שאנן. מהבדיקה עולה כי דירה ממוצעת בנווה שאנן הינה בגודל 69 מ"ר. בתחילת העשור עלתה דירה זו 539 אלף שקל, ואילו כיום מחיר הדירה הוא 737 אלף שקל, גידול של 24% בלבד.

בגיאוקרטוגרפיה מסבירים כי הסיבה לכך נעוצה בכך שהאזור טרם זכה לתנופת פיתוח, ומעריכים כי אם עיריית תל אביב תשקיע באזור, המחירים בנווה שאנן יקפצו לפחות בדומה לזינוקים שהורגשו באזור רחובות לוינסקי עד סלמה.

לעומת הגידול הנמוך במחירי הדירות, שכר הדירה בשכונה זו עלה בכ-74% (לעומת 20% בלבד בשאר האזורים בתל אביב) והוא עומד היום על כ-2,700 שקל לדירה ממוצעת.

הסקר בחן גם את השאלה ­- האם כדאי להשקיע בדירות בדרום תל אביב? מהבדיקה שעשו בגיאוקרטוגרפיה עולה תשובה חיובית. היקף האוכלוסייה בעיר גדל בכ-18% בעשור האחרון והביקוש למגורים בעיר גבוה מאוד. מצד הקונים המעוניינים לגור בת"א, 25% מוכנים להשקיע ברכישת דירה עד 600 אלף שקל, כ-40% מעוניינים להשקיע בין 600 אלף ל-1.2 מליון שקל, ואילו שאר הנשאלים מוכנים להשקיע סכומים גבוהים יותר.

המחיר הממוצע המבוקש כיום לחדר במרכז תל אביב עומד על כ-540 אלף שקל- מחיר גבוה יותר מהסכום אותו יכולים להשקיע מרבית המעוניינים לרכוש דירה בעיר.

"רזרבות הקרקע של תל אביב מסתיימות ורובן ממוקמות היום באזורים היותר אמידים בעיר. לכן פוטנציאל הגידול של תל אביב, בעיקר לדיור "בר השגה", הוא בעיקר באזורי דרום תל אביב או באזורי פינוי ובינוי", כך אומר דגני ומוסיפה: "התכנית האסטרטגית לפיתוח מתחם התחנות המרכזיות מדגימה את ההתפתחות העתידית המסיבית והמשמעותית העתידה להתרחש באזור דרום ת"א בשנים הבאות. התכנית מעידה על כך שהביקוש לדירות מגורים קטנות באזור זה עתיד לעלות".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

33 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

33.
תגובה ל - 32
ליאור היקר. אני מצדיק אותך בכל מילה, אני רכשתי בשנת 2006 דירת 1.5 בשכונת התקווה במחיר של 300K ש"ח, היום מחיר הדירה עומד על 700K ש"ח - הדירה מושכרת ב - 3000 ש"ח בחודש. אחלה מיקום, עלויות אחזקה אפסיות... לא מוכר את הדירה גם במליון. יום יגיע ואני אזדקן רק שם אני אגור. ממליץ בחום רב לקנות דירות להשקעה בשכונת התקווה. ברחובות האיכותיים יותר של השכונה. ( כך בדיוק הייתה נווה צדק לפני עשור וקצת יותר)
דוד מועלם , ת"א מרכז  |  25.02.11
לכל התגובות