אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שכונת מגורים בת 930 יחידות דיור תוקם בפרדסיה צילום: בלומברג

שכונת מגורים בת 930 יחידות דיור תוקם בפרדסיה

השכונה מתוכננת להיבנות על שטח של 420 דונם בצפון הישוב תוך שמירה על צביונו כ"מושבה בשרון"

07.02.2010, 16:07 | דותן לוי

מינהל מקרקעי ישראל מחוז מרכז בשיתוף המועצה המקומית "פרדסיה" מקדמים בימים אלה תכנית להקמת שכונת מגורים חדשה שתכלול כ-930 יחידות דיור על שטח של כ-420 דונם של קרקעות חקלאיות בצפון הישוב. הקרקע מוגדרת כיתרת השטח המיועד לפיתוח בתחום המוניציפאלי של פרדסיה.

מדובר בתוספת של שכונת מגורים חדשה אשר צפוייה להשתלב עם הישוב הקיים, תוך שמירה על צביונו כ"מושבה בשרון". השכונה תכלול בין היתר 160 יחידות לדיור מוגן וכן חלק ניכר מיחידות הדיור יהיו צמודות קרקע במתכונת בתים דו משפחתיים ודירות גן וחלקן הן בניינים בני עד 3 קומות.

כמו כן, יועדו בתכנית שטחים להקמתם של פארק עירוני בן 27 דונם, קרית חינוך בשטח של כ-25 דונם ובה יבנו בית ספר יסודי, חטיבת ביניים ומתנ"ס, וכן שטחים להרחבת מרכז ספורט ובית עלמין קיימים. בנוסף, יועדו שטחים לשיפור תשתית שירותי המסחר והתעסוקה בהיקף שטח בנוי בגודל של כ-34 אלף מ"ר.

את התכנית אשר טרם הופקדה, מבצע משרד האדריכלים א. פוגל א. בשיתוף עם יועצים לתכנון תחבורה, תשתיות ושמאות מקרקעין. ניהול פרויקט התכנון מתבצע על ידי חברת "עמגר" - ניהול פרויקטים.

פרדסיה היא מועצה מקומית בשרון הממוקמת בסמוך לישובים צור משה וקדימה. בישוב מתגוררים כיום כ-6,300 תושבים (על פי נתוני הלמ"ס ליוני 2009). האוכלוסייה המתגוררת ביישוב נחשבת כבעלת מעמד סוציו אקונומי בינוני–גבוה והיישוב נהנה בשנים האחרונות מפריחה נדלנ"ית ומעליה מתמדת בביקושים לבתים באזור.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות21 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

18.
מה נסגר איתכם ?
אין אבל אין בארץ מועצה מקומית כמו פרדסיה. חברים שבאים לבקר מבחוץ לא מפסיקים להתפעל מהמקום ואיכות החיים. אני אישית קניתי דירה באיזור השרון מקבלן והדירה מושכרת כבר מספר שנים-אין מצב בעולם שאני נפרד מהמקום הזה. לא נראה לי שיש מתמודד ראוי להחליף את ראש המועצה של פרדסיה. בהצלחה לרוכשי הדירות.
דוד הכי טוב , פרדסיה  |  08.02.10
לכל התגובות